Yepyeni bir heyecan... İstanbul Shopping Fest başladı devam ediyor. Başkentimiz Ankara da katıldı.

Şimdi iki şehrimiz yarışıyor gibi ama bence Ankara sayısız etkinlikleri ile önde. Ünlü bir top model etkinlik yüzü oldu... 

Birçok ünlü ses sanatçımız Ankara'da konserde.

Gazetelerde İstanbul ve Ankara Shopping Fest etkinlikleri, Ankara çevresi Ankara'ya koşuyor diye haberler geliyor.
Sevindirici haberler, piyasa hareketlenecek diye ümit ediyoruz, İstanbul’a Ortadoğu’dan akın edecek yabancı turistleri bekliyoruz.
 
Marka şehirler birçok açıdan önemli dünyada neden ülkemizde de birden fazla olmasın ki... Ekonomik ve kültürel açıdan gelişmiş birçok ülkenin marka şehirleri var. Bu tür etkinliklerin marka şehir imajını olumlu yönde etkileyeceği beklenir, beklenmelidir de...
 
Shopping Festival’in tam Türkçesi alışveriş festivali değil mi? Yani hem festival havası olacak hem de alışveriş. Festival bu sene İstanbul’da zayıf, Ankara'da güçlü ve tüketici için gayet olumlu, eğlence en üstte. Peki alışveriş ne durumda? Yerli ve yabancı müşteri alışveriş için indirimli ürün almaya gelecekler bu marka şehirlerimize ama maalesef indirim bulamayacaklar.
 
Bilboardlara yazdık her yerde reklam yapıyoruz yüzde 50’ye varan indirim diye. Bir avm yöneticisi olarak çok az markamızın indirime girdiğini ve bu bahsedilen oranla başlanmasını canlı olarak görüyorum. Şahsen bu durumdan ben mutlu değilken, marka şehirlerimize gelecek yerli ve özellikle yabancı turist ne kadar mutlu olacaklar ve bir sonraki sene tekrar gelmeleri için ne gibi nedenleri olacak.
 
Lütfen tartışalım bu işi gerçekten yapmak istiyor muyuz? 
 
Aytaç Özçiçek

Arkadaşına Gönder

x