1978 yılında Bursa’da doğan Çam, ilk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden Yüksek Lisans derecesi aldı. 1999 yılında Sönmez Holding’de iş hayatına başlayan Çam, Sönmez Gayrimenkul A.Ş ve As Merkez AVM bünyesinde Elektrik Kontrol Mühendisi, Teknik Şef, Teknik Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

14 yıl çeşitli pozisyonlarda çalıştığı Sönmez Holding’den 2013 yılında ayrılarak Yıldız Holding bünyesine katıldı ve Starcity Outlet Center’in Genel Müdürü olarak görev aldı. 2015 yılında Yıldız Holding bünyesinde AVM Direktörü olarak çalıştı. 2016 yılı itibariyle ise Yıldız Holding bünyesinde İş Geliştirme ve Gayrimenkul Grup Direktörü olarak görev alıyor.

Pek çok sivil toplum kuruluşuna üye olan Çam, birçok konferansta konuşmacı ve moderatör olarak yer aldı, çeşitli sektörel yayınlarda makaleler yazdı, sektörel konukların yer aldığı TV programı hazırladı ve sundu. ICSC ve AYD üyesi olup AYD’nin pek çok komitesinde aktif görev alan Fahir Çam, evli ve bir çocuk babasıdır.

Arkadaşına Gönder

x