Alp Özpamukçu 2007 Temmuz ayından bu yana Koçtaş Genel Müdürü görevini yürütmektedir. İş yaşamına 1995 yılında Koçtaş’ta Yönetim Sistemleri Raporlama Elemanı olarak başlayan Özpamukçu, Mağaza Müdürü, Operasyon Müdürü, Operasyon ve Yatırımlar Müdürü ve Operasyon ve Yatırım Direktörü görevlerinde bulunmuştur.

Özpamukçu, TED Kayseri Koleji’ni 1989, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesini 1993 ve ikinci lisansı olan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini ise 2003 yılında tamamlamıştır.

Alp Özpamukçu 2013-2017 yılları arasında Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkan Vekili, Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Alp Özpamukçu 2009 Yılında Perakende Günleri Organizasyonu tarafından “En Başarılı Perakendeci” ödülünü almıştır. Ayrıca 2011 Yılında Capital Dergisi tarafından “Türkiye’de En Başarılı CEO (40 yaş altı)” ödülüne layık görülmüştür.

Alp Özpamukçu evli ve iki çocuk babasıdır.

Arkadaşına Gönder

x