Türkiye tüketici elektroniği pazarının öncü şirketi Digicom, dünya büyük ekran TV pazarının lideri Sharp ile işbirliği yaparak, Türk tüketicisini bir ilkle daha buluşturuyor.

Türkiye’yi plazma TV ile tanıştıran, ilk HD yayını gerçekleştiren dijital platform öncüsü Digicom, Sharp’ın dünyada ilk ve tek dört renk (RGBY) teknolojisine sahip Quattron LED TV’leri Türk tüketicisinin beğenisine sunuyor.

Dünyada bir devrim yaratan bu teknoloji, Sharp - Digicom sinerjisi ile Türkiye pazarında bir dönemi bitirip yeni bir dönemin kapılarını açacak. İlk 2 yılda yüzde 5 pazar payı hedefleyen Digicom, evlere yeni televizyon satmayı değil, mevcut televizyonları daha büyük ekranlarla değiştirmeyi planlıyor.
 
Türk tüketicisini dünya büyük ekran TV pazarının lideri Japon devi Sharp’ın üstün ve rakipsiz teknolojisi Quattron ile buluşturan Digicom, yeni işbirliğini ve televizyonda devrim yaratan teknolojiyi anlatmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, Sharp Ses ve Görüntü Sistemleri Dünya Başkanı Hiroshi Kusao, Sharp Avrupa Başkanı Paul Molyneux ve Sharp Doğu Avrupa Başkanı Jacek Klekowski katıldı.