Hızlı servis restoran sektöründe birçok alanda sektöre öncülük eden TAB Gıda’nın, çalışan mutluluğunu ve verimliliğini arttırma hedefiyle restoranlara özgün olarak tasarladığı ve yüksek verim aldığı insan kaynakları uygulaması “Teşvik Sistemi”, İspanya Burger King® tarafından model alındı.

Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s®, Usta Dönerci® ve Döner Stop® gibi restoran zincirlerini aynı şemsiye altında toplayan TAB Gıda, inovatif projeleriyle global operasyonlar için örnek olmaya devam ediyor. TAB Gıda bu kez de, İnsan Kaynakları Departmanı tarafından hazırlanan restoran verimliliği projesi “Teşvik Programı”yla, İspanya Burger King®’e ilham verdi.

Pek çok ürün ve hizmetiyle dünyaya örnek olan TAB Gıda’nın, bünyesindeki restoranların başarı ve verimliliğini arttırmaya dönük uyguladığı; bir nevi restoran prim sistemi olarak da adlandırılan “Teşvik Programı”, İspanya Burger King®’e ihraç edildi.
 
Çalışan bağlılığı yaratmaya yönelik restoranlara özgü olarak tasarlanan insan kaynakları uygulamalarından “Restoran Teşvik Programı”, TAB Gıda bünyesindeki Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s® , Usta Dönerci® ve Döner Stop® olmak üzere tüm markalara ait restoranlar için ortak kriterlerin belirlenmesi ile oluşturuldu.
 
Restoran Teşvik Programı’nda dört kriter esas alınıyor. Bu kriterleri; restoranların eğitime verdikleri önemi artırmak için yetiştirilen eleman sayıları, restoranların kalite ve standartlarını yüksek tutabilmek için denetim skorları, insan kaynağı sirkülasyon oranını azaltmak için personel çıkışları ve son olarak da müşteri memnuniyeti ve personel teşviği için uygulanan pazarlama kampanyaları sonuçları oluşturuyor. Belirlenen bu dört kriterde en çok başarıyı sağlayan, en yüksek skorları elde eden ve böylece başarılı yüzdelik dilime giren restoranlar özel prim sistemiyle ödüllendiriliyor.
 
TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, şirketin restoranlar arasında rekabet ortamı yaratarak hem motivasyonu hem de restoran verimliliğini arttırmayı hedefleyen Restoran Teşvik Programı’nın İspanya’ya ihraç edilmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Uyguladığımız Restoran Teşvik Programı ile birlikte daha iyi hizmet verme yarışı hem işletmelerin başarı ve verimliliğini önemli ölçüde artırıyor hem de primlerden tatil organizasyonlarına ve akıllı cihazlara kadar geniş bir yelpazede birçok ödül ile çalışanlarımızı motive ediyoruz. İnsan Kaynakları süreçlerine yönelik birçok iyileştirmeyi içeren ve şimdiye kadarki ödül sistemlerinden ayrılan ‘Teşvik Programımız’ İspanya’ya da ihraç edildi. Daha önce de TAB Gıda olarak birçok uygulamamız ile globalde örnek olmuştuk. Türkiye olarak, markalarımızın yurt dışı operasyonlarına ilham veriyor olması bizleri oldukça gururlandırıyor.” dedi.

 

Arkadaşına Gönder

x