Jacobs markası ile tanınan JDE, Türkiye’nin önde gelen çay üreticilerinden Ofçay’ı satın almak üzere Rekabet Kurulu’na başvuruda bulundu.

Ofçay internet sitesinde haberi şöyle duyurdu:
 
“Jacobs Douwe Egberts ve Ofçay, Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin bir ortak girişim anlaşmasına vardıklarını açıklamaktan memnuniyet duymaktadır. Ortaklık, Türk sıcak içecek sektöründe yeni büyüme fırsatları yaratacak ve JDE’nin kahve sektöründeki uluslararası ağı ve deneyiminin Ofçay’ın çay sektöründeki yerel tecrübesiyle birleşimi, her iki şirket açısından yeni bir sinerji oluşturacaktır.
Türkiye’de Jacobs markaları ile bilinen JDE, kahve sektöründe 265 yılı aşkın uzmanlığını ortaya koymaktadır; Ofçay ise 1985 yılındaki kuruluşundan beri Türk çay sektörünün öncü şirketi konumundadır.
Anlaşmaya göre, her iki şirket de mevcut yerel varlıklarını ortaya koyacak ve çalışmalarını aynı şemsiye altında sürdürecektir. Ahmet Bülent Kasap CEO olarak ortaklıkta görev üstlenecektir. Rekabet Kurulu’nun onayına bağlı olan işlemin 2018’in son çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir.”
 
Rekabet Kurulu websitesinde işin niteliği “devralma” olarak tanımlanırken,  açıklama “Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi A.Ş., Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tam kontrolünün Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi A.Ş. tarafından devralınması.” şeklinde yer aldı. 
 
KAYNAK: PERAKENDE DÜNYASI

Arkadaşına Gönder

x