Turkcell, dünyada 100 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen dijital oyun pazarına Gamecell ile girdi. Son rakamlara göre ise Türkiye’de oyun pazarının büyüklüğü 2 milyar TL’yi buluyor. Oyuncu sayısı ise 30 milyona ulaştı.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, ilk aşamada platform üzerinden 2 binden fazla Oyunun satışa sunulduğunu söyledi. Bütün, “Dünyada her üç kişiden birinin, Türkiye’de ise 30 milyon kişinin oyun oynadığı bir dönemdeyiz. BigKazan işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Gamecell ile hedefimiz Türkiye’de 30 milyon oyuncu.
 
Adil kota sürprizi
 
Bu platformun oyunseverlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuluyoruz” dedi.
 
Gamecell, oyun satışının yanı sıra dünyada yüksek hızlı internet bağlantılarının yaygınlaşması ile her geçen gün daha da popüler hale gelen e-Spor turnuvaları için de bir buluşma noktası olmayı hedefliyor. Oyunseverler Gamecell üzerinden takım kurabilecekleri gibi turnuvalara da katılabilecek. Mağazalardan oyun satışının bir süre sonra tarihe karışacağını da belirten İsmail Bütün, “Online olarak satın alınan oyunlar indirilirken dosya boyutunun yüksek olması oyuncunun internetteki adil kullanım kotasını etkiliyor. Gamecell’de ise 20 TL ve üzeri oyun alan Superonline fiber kullanıcıları istedikleri bir gün Turbo Butonu’nu kullanarak Adil Kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirebilecekler” diye konuştu.
 
Beş ana kategori
 
Entegre oyun portalı Gamecell 5 ana kategoriden oluşuyor. Bu kategoriler şöyle: “Hive: e-Spor etkinlikleri ve turnuvalar ile ilgili tüm bilgiler burada olacak. Buzz: Oyun sektörü ile ilgili tüm haberlerin toplandığı kategori. ePİN: Free-to Play oyunlar için PIN satışının yapıldığı alan. Market: Bilgisayar ve konsol oyunlarının satıldığı bölüm. App: Yerli oyun geliştiricilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgiler burada yer alıyor. Oyun geliştirmek için yardıma ihtiyacı olan Gamecell’lilere de bu kategori altında yardım verilecek.”
 
 
Kaynak: Milliyet
 

Arkadaşına Gönder

x