ABD'li elektrikli araç girişimi Nikola, ülkede yükselen trend haline gelen elektrikli pick-up rekabetine dahil oldu. Tesla'ya rakip olarak gösterilen firma, Badger ismini verdiği elektrikli pick-up aracının toplam gücünü 906 beygir olarak açıklarken, modelin menzilinin ise 960 kilometre olduğunu bildirdi.

General Motors, Tesla, Ford, Rivian, Bollinger ve Lordstown gibi irili ufaklı üreticilerin geliştirdiği elektrikli pick-up modeller, kısa bir süre içinde birbirleri ile kıyasıya rekabet içinde olacak.
 
Ülkede yükselen bu trende son olarak elektrikli araç girişimi Nikola da dahil oldu.  ABD merkezli elektrikli araç girişimlerinden Nikola, yaklaşık bin kilometre menzile sahip bir pick-up model üzerinde çalıştığını bildirdi.
 
Nikola'nın pick-up aracında yakıt hücresinin bulunması, aracın hidrojenle çalışacağı anlamına geliyor.
 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Nikola CEO'su Trevor Milton, "Kamyonlar için milyar dolarlık teknolojileri zaten geliştirdiğimiz için, bir de pick-up model yaratmaya karar verdik. Bu proje üzerinde son birkaç yıldır çalışıyoruz. Artık, pazarın elektrikli pick-uplara hazır hale geldiğini görüyoruz" dedi.

 

Arkadaşına Gönder

x