PayPal Facebook Libra için olan desteğinden vazgeçerken diğer destekçilerin de karar değiştirebileceği söyleniyor.

PayPal sürpriz bir karar ile Libra Association için olan desteklerini geri çektiklerini ve yetersiz hizmet gören popülasyon için finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirmeye çalışarak mevcut misyon ile iş önceliklerini geliştirmeye odaklanacaklarını açıkladı. Bu anlamda PayPal, Facebook kripto parası Libra için destek vermekten vazgeçen ilk şirket oldu. Libra Association ise bu para birimini yönetecek olan kurucu üyelerin bir araya geldiği kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulmuştu.

Libra kripto parası ilk duyurulduğunda gizlilik ve rekabeti engelleyebilecek olması sebebiyle belirli kesimlerin tepkisini çekmişti. Hatta yetkili organlar Libra’yı mercek altına almaya başlamıştı. Libra Association ise Facebook’un kripto para üzerinde tam yetkili olmaması ve yetkililerin endişelerini gidermek amacıyla kurulmuştu. Tabii ki Libra’nın daha piyasaya çıkmadan çok fazla eleştiri alması kurucu üyelerin de katılımlarını bir kez daha gözden geçirmesine neden oldu.
 
PayPal’ın açıklaması proje için pek de iyiye işaret değil. Hatta birlikteki Visa ve Mastercard gibi diğer yüksek profilli isimlerin de projeden çıkabileceği söyleniyor. Libra belki de piyasaya hiç çıkmadan rafa kalkan bir proje haline gelebilir.

Arkadaşına Gönder

x