Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre üst segment yünlü kumaş üreticisi ve ihracatçısı Yünsa, dünyaca ünlü hazır giyim devi H&M’in düzenlediği 2019 Tedarikçi Zirvesinde Sürdürülebilirliğe Bağlılık Ödülü’ne layık görüldü.

Çevreye duyarlı, temiz üretim odaklı ve sürdürülebilir iş modeli ile sektöre öncülük eden Yünsa, uyguladığı standartlar ve doğal kaynakları verimli kullanmayı hedefleyen projeleri ile sürdürülebilirliği desteklemeye devam ediyor. 
 
Yünsa, sürdürülebilirlik alanındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 2007 yılından beri iş birliği yaptığı hazır giyim devi H&M’in 15 Mart’ta düzenlenen 2019 Tedarikçi Zirvesinde Sürdürülebilirliğe Bağlılık Ödülü’nün sahibi oldu. 
 
Yünsa’nın sürdürülebilirliği temel şirket prensibi olarak tüm iş süreçlerinde uyguladığını vurgulayan Yünsa Genel Müdürü Nuri Düzgören, “Sektörde daralmanın yaşandığı 2018 yılında Yünsa olarak sürdürülebilirlik yatırımlarımıza kararlılıkla devam ettik. H&M'nin RWS (Responsible Wool Standard) sertifikalı tedarikçisi olarak bu ödül, yaptığımız çalışmaların güzel bir göstergesi oldu” dedi.
 
Yünsa, koyunların yetiştirildiği çiftliklerden başlayarak nihai tüketiciye ulaşana kadar hayvan refahını ve hayvanların üzerinde otladığı arazinin iyi yönetilmesini gözeten Responsible Wool Standard (RWS) sertifikasına sahiptir. Yünsa’nın sahip olduğu Global Recycled Standard (GRS) ve Recycled Claim Standart (RCS) sertifikalarıyla ise; son üründe kullanılan geri dönüştürülmüş malzemeler tedarik zinciri boyunca izlenmekte ve doğrulanmaktadır. 
 
Yünsa H&M’in Gold Tedarikçisi 
Yünsa, geçtiğimiz yıl H&M tarafından Gold Tedarikçi sertifikasına layık görülmüştü. Sürdürülebilirliği temel şirket prensipleri arasında görerek tüm iş süreçlerinde uygulayan ve kalite, hizmet alanlarında yüksek performans gösteren Yünsa, Gold Sertifika ile stratejik bir ortak konumundadır. 
 

En çok okunan haberler

Arkadaşına Gönder

x