Türkiye’nin lider bal markası Balparmak'ın sürdürülebilir bal tedariki alanında geliştirdiği “Arıcım” projesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri, Tedarik Zinciri Yönetimi Kategorisinde verilen ödülün sahibi oldu. Bal üretiminde kaliteyi sürdürülebilir kılan çalışmalar da yürüten Balparmak, bu ödülle, yılın başarılı sürdürülebilir iş modelleri arasında da öne çıktı.

Tüm sektörlerde yılın başarılı sürdürülebilir iş modellerinin değerlendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri, 18 Ekim’de İstanbul Swissotel The Bosphorus’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye’nin bal uzmanı Balparmak da “Arıcım” adlı projesi ile, sürdürülebilir tedarik zinciri için değer yaratan inisiyatif ve projelere verilen “Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü. 
 
 
Arıcım projesi yılın ilham veren projeleri arasında!
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında; işbirliğinden atık yönetimine, tedarik zinciri yönetiminden çeşitliliğe kadar 9 ana kategoride başarılı iş modelleri ve projeler ödüllendirildi. Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin, her kategoride Türkiye’nin alanında lider isimlerinden oluşan 27 kişilik jürisinin değerlendirmesiyle finale kalan Balparmak “Arıcım” projesi, finalde rakiplerini geride bırakarak “Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde ödülün sahibi oldu.
 
Kaliteli bal üretiminde toplum ve çevreyi odak noktasına alarak iş ortakları ve tedarikçileri için de değer yaratan çalışmalara imza atan Balparmak bu ödülle, başarılı sürdürülebilir projeleri arasında da ilk sırada yerini aldı. 
 
Balparmak kaliteli bal için arıcılarla birlikte çalışıyor
Markanın bal tedarik sürecinin denetlenebilirliğini ve kontrol edilebilirliğini bir üst noktaya taşıyan “Arıcım” projesi; bal tedarik zincirinde kaynakların etkin yönetimini, sürdürülebilirliğini, Türkiye endemik bitki yapısının arıcılar üzerinden takip edilerek korunması hedefiyle 2015 yılında hayata geçirildi. Proje ile yaklaşık 13 bin tedarikçi ve arıcıdan yaptığı tedarik işlemleri riskler en aza indirgenerek kayıt altında tutuldu ve markanın tedarik zinciri yönetim süreci bir üst seviyeye çıkarıldı. Proje kapsamda Türkiye’nin dört bir yanından alınan numuneler ve numuneyi temsil eden tenekeler kimliklendirilerek, tüm tedarik süreci dijital ortama taşındı.
 

Arkadaşına Gönder

x