GittiGidiyor, temel amacı hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç hayvanlara yapılan yardımları kurumsal bir güce dönüştürmek olan GittiGidiyor GOAL ekibini kurdu.

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi vizyonu ile sektöre yön vermekle yetinmeyen GittiGidiyor, hayata geçirdiği sosyal projelerle de topluma değer katan faaliyetlerde bulunuyor. Bünyesinde barındırdığı birçok sosyal oluşuma bu kapsamda bir yenisini ekleyen GittiGidiyor, kısaca GOAL olarak adlandırdığı “GittiGidiyor Animal Lovers” isminde yeni bir topluluk kurdu. 
 
GOAL’ün temel amacı hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç hayvanlara yapılan yardımları kurumsal bir güce dönüştürmek. Ayrıca şirket içerisinden farklı kişi ve grupları bir araya getirerek çalışanlar arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek ve kimliklerden sıyrılarak bir dayanışma ortamı yaratmak da bu aktivitelerin amaçlarından birisi olarak öne çıkıyor.
 
Düzenli orman hayvanlarını besleme günleri, barınak ziyaretleri ve farklı konularda şirket içi etkinlikler düzenleyen GittiGidiyor GOAL ekibi, şimdiden şirket çalışanların büyük desteğini de arkasına almış durumda.
 
Terk edilmiş köpeklere mama, sokak kedilerine ev
Aktiviteleri kapsamında farklı derneklerden de danışmanlık alan GittiGidiyor GOAL, ilk olarak orman hayvanlarını ziyaret ederek onlara mama verdiler. Mamaların satın alınmasında tüm şirketten destek gören GOAL ekibi, bireysel çabaları kümülatif bir harekete geçirerek önemli bir başarıya imza attı. 
 
Oldukça başarılı geçen ilk etkinliğin hemen ardından başlatılan ikinci etkinlikte ise GittiGidiyor GOAL ekibi öncülüğünde yaklaşık 60 kişi tek bir amaç için bir araya gelerek 2 saatte kedi evleri kurdu. Oluşturulan 5-6 kişilik gruplar, GOAL ekip üyelerinin de yardımı ile evlerin içlerini straforla izole etti ve evleri onlarca farklı süsle tasarladı.

“İnsanların, hayvanların ve doğanın yararına çalışmaya devam edeceğiz” 
GittiGidiyor GOAL ile ilgili bilgi veren GittiGidiyor İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel “GittiGidiyor olarak sosyal ve kültürel anlamda hem çalışanlarımızın hem de toplumun gelişimini destekliyor, olabildiğince sık ve düzenli periyotlarla projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu konularda, farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek adına hayata geçirdiğimiz projelerle amacımıza ulaştığımızı görüyor ve gurur duyuyoruz. Son zamanlarda hayata geçirdiğimiz GittiGidiyor GOAL projesi ile de hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve çalışanlarımızın yaşama bakışlarını pozitif yönde şekillendiriyoruz.” dedi. 
 
GittiGidiyor Pazarlama ekibinde görev alan ve GittiGidiyor GOAL ekibinin kurucusu olan Müge Yıldırım Çağlargil ise proje kapsamında yapılan etkinliklerin yansımalarını şu şekilde değerlendirdi: “Bu, hem şirket olarak motivasyonumuza pozitif yönde etki ediyor hem de yaptığımız ve yapacağımız işlerde şirketimiz adına gurur duymamızı sağlıyor. İnsanların, hayvanların ve doğanın yararına çalışan vakıf ve kurumlar ile birlikte çeşitli projelerde yer alarak toplumsal gelişimi desteklemeye devam edeceğiz. GittiGidiyor GOAL grubunun bir sonraki etkinliği bir barınak ziyareti olacak. Yapılacak farklı barınak ziyaretlerinden sonra kendimize bir pilot barınak seçerek, 2017 yılında bu barınağın yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışacağız. Ayrıca kurum içerisinde hayvan hakları ve sokak hayvanlarına yaklaşım gibi konularda uzmanlar ile çalışarak seminerler düzenleyeceğiz.” 
 
Çalışanlarına sunduğu kariyer gelişim olanakları, renkli çalışma ortamı ve global bir deneyimle sektörde fark yaratan GittiGidiyor, Great Place to Work Enstitüsü tarafından hazırlanan “2016 Türkiye’nin En İyi İşverenleri” 5. sıraya yükselmişti. Geçen yıl ilk kez listeye giren ve yükselişini bu yıl devam ettiren GittiGidiyor aynı zamanda Diversity Özel Ödülünün de sahibi olmuştu. 
 

Arkadaşına Gönder

x