ECCO ayakkabının, ECCO Leather tesislerinde beş yıl süren çalışmaların sonucunda geliştirilen devrim niteliğindeki teknoloji ile Dünya Sağlık Örgütü’nün rakamlarına göre yılda 25 milyon litreden fazla su tasarrufu sağlanacak ve ortalama 10.000 kişinin su ihtiyacı karşılanacak.

Dünyanın en gelişmiş araştırma ve geliştirme tesislerinden birine sahip olan Danimarkalı deri devi ECCO, derilerin işlenmesi sürecinde harcanan suyu en aza indirmek için devrim niteliğinde bir teknolojiyi hayata geçirdi. Beş yıl süren çalışmaların sonucunda geliştirilen DriTan ™ teknolojisi, derilerin bronzlaşması için gereken su miktarını önemli ölçüde azaltırken, imalathanelerin de daha sürdürülebilir şekilde çalışmasını sağlıyor. Her bir deri için yaklaşık 20 litre su tasarrufu sağlayan teknoloji ayrıca kimyasal kullanımını da en aza indirgiyor. DriTan ™ teknolojisi sayesinde elde edilen tasarrufla senede ortalama 10.000 kişinin su ihtiyacını karşılamak mümkün.
Dünya genelinde 1.200’den fazla ECCO mağazasına, 14.000’den fazla satış noktasına ve dünyadaki ikonik lüks markaların dahil olduğu müşterilere malzeme tedarik eden ECCO Leather, Dünya Sağlık Örgütü’nün rakamlarına göre, DriTan ™ teknolojisi sayesinde yılda 25 milyon litreden fazla su tasarrufu sağlayacak.
 
Susuz deri üretimine doğru dev bir adım
 
Dünyanın en gelişmiş araştırma ve geliştirme tesislerinden biri olan ECCO Leather, binlerce yıldır süregelen bol su kullanmadan deri işlemenin imkansız olduğu düşüncesini yıkan DriTan ™ teknolojisini, derilerin ihtiva ettiği nemi kullanmanın yollarını geliştirerek ve iyileştirerek yapıyor; bunu yaparken de dünyanın en eski endüstrilerinden birini yeniden icat etmeye çalışıyor. ECCO Leather, DriTan ™ teknolojisini, tüm deri üretim sürecini susuz hale getirmek için bir ilk adım olarak görüyor.
 
 
 

Arkadaşına Gönder

x