Londra merkezli uluslararası pazarlama ve lobi şirketi olan The Luxury Network, Türkiye’ye yatırım yaparak İstanbul ofisini açtı. Dünyanın en büyük lüks markalarının üye olduğu bu network, lüks markalar arasında ortaklıklar ve işbirlikleri oluştururken markaları ve ülkeleri birbirine bağlayarak yeni ticari ve kültürel köprüler kuruyor.

Küresel düzeyde lüks markalar, Avrupa’nın köklü ve yol gösterici birikimi ile Asya’nın yükselen gücü ve dinamizminin ortak noktası olan İstanbul’da düzenlenecek “Uluslararası Lüks Konferansı”n da bir araya gelecek.
 
Türkiye’nin 1.5 milyar insana ve 20 trilyon dolarlık bir ekonomiye sadece 4 saatlik uçuş mesafesi kadar yakın olduğunu, bu sayede lüksün anavatanı Avrupa ve lüksün yeni yatırımcısı ve alıcısı Ortadoğu arasında tam bir köprü işlevi gördüğünü belirten The Luxury Network Türkiye CEO’su Erdem Akcıl; Türkiye Ofisi tarafından İstanbul’da gerçekleştirilecek konferansa, kuruluşun 24 ülkede bulunan global ofisleri vasıtası ile; Türkiye’ye moda, mücevher, sanat, yatçılık, turizm ve lüks perakende gibi birçok sektörden uluslararası önemli düzeyde temsilciler katılacak. BDDK verilerine göre Türkiye’de 156 binin üzerinde milyoner olduğuna dikkat çekerek, “Global danışmanlık şirketi Deloitte’nin ‘Türkiye’de Lüks Sektörü’ araştırmasına göre, lüks tüketim yılda ortalama yüzde 10 büyüyor. En büyük payı hazır giyim, aksesuar, mücevher ve saat kategorilerinin aldığı Türkiye lüks sektörünün 2018’de 7 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşması bekleniyor” dedi.
 
Büyük buluşmada katılımcı ülkelerdeki yatırım heyetleri ve medya temsilcileri Türkiye’de konuk edilecek. Türkiye’nin tanıtımına da katkıda bulunacak konferansta, moda ve lifestyle dünyasında son trendler tartışılırken, bölgesel ve küresel işbirliklerine imza atılacak ve markaların Asya ve Ortadoğu pazarlarına açılması için önemli B2B görüşmeler gerçekleştirilecek. İngiltere, Rusya, Azerbaycan, Dubai, Katar, Lübnan ve Kuveyt'ten Moda ve perakende yatırımcıları, mücevher alıcıları, sanat dünyasından isimler ve medya dünyasının önemli alım heyetleri Beykoz Film Platosu’nda gerçekleşecek etkinlikle bir araya gelecek.
 
Turizm, e-ticaret ve Türk dizilerinin, Türkiye’nin lüks endüstrisinde pay sahibi olması için önemli bir itici güç sağladığını ifade eden grubun global CEO’su Fares Ghattas, Luxury Network İstanbul Ofisi ve düzenlenecek Uluslararası Lüks Konferansı sayesinde Türkiye’nin katma değerli ürün ve servisleri ile moda, turizm ve lüks ürünler pazarında sesini daha yüksek duyuracağını vurguladı.

Arkadaşına Gönder

x