Türkiye genelinde 101 mağazası bulunan İnci Deri, şimdi de yurt dışı atağını başlatıyor.

İnci Deri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Kızıltaş, “1917’de küçük bir lostra salonunda başlayan hikâyemiz, bugün 800’den fazla çalışanımız ve ülke çapında 101, yurt dışında 5 mağazamız ile devam ediyor” dedi. 2017 yılında İnce Deri’nin 100’üncü kuruluş yılını kutlayacağını hatırlatan Kızıltaş, “Turquality marka destek programına girmeye hak kazanmış olmak bizleri gurulandırıyor” diye konuştu. Ali Murat Kızıltaş şöyle devam etti: 
 
“Turquality desteği İnci Deri için çok büyük önem taşıyor. Yurt dışı yatırımlarımızı daha da artırarak, Türkiye’deki büyümemizi devam ettirip markamızı en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğiz. Yur tdışı yatırımlar nezdinde baktığımızda; İran ile bayilik görüşmelerimiz devam ediyor. Fas ve Tunus ile de Kuzey Afrika’yı araştırıyoruz ve bu bölgelere girmeyi planlıyoruz. Doğu Avrupa pazarlarını da değerlendiriyoruz. Bu yatırımlarımızın Turquality ile büyük hız kazanacağına inanıyoruz. Önümüzdeki 5 yılda; yurt dışı satış noktalarımızın sayısını 20’ye çıkartmayı hedefliyoruz.
 
Yur tdışı mağazalarımızı genellikle bayilikler ile açıyoruz. Birçok teklif geliyor, marka vizyonumuz ve misyonumuz çerçevesinde detaylı değerlendirmeler  yapıyoruz. İnci Deri markasını en iyi temsil edebilecek bayileri arıyoruz. Onları bulduğumuzda da uzun süreli, kalıcı ve karlı işbirlikleri yapmayı tercih ediyoruz. Şu an KKTC’de 3, Kosova’da ve  Türkmenistan’da 1’er mağazamızın yanı sıra Nahcivan ve Angola’da satış noktalarımız ile Türkiye dışında da hizmetlerimize devam ediyoruz.”
 
KAYNAK: HÜRRİYET

Arkadaşına Gönder

x