Başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde H&M Türkiye İletişim kategorisinde 1. oldu. Bu yıl beşincisi düzenlenen ödül töreninde H&M Türkiye ödül alan ilk ve tek moda şirketi oldu.

Organizasyonda sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı projeler seçilerek ödüllendirildi. Sürdürülebilirlik İletişimi kategorisinde Sürdürülebilirlik İletişimi – SWAP Market - Ürün Toplama projesiyle H&M Türkiye iletişim kategorisinde ödül aldı. Fairmont Quasar İstanbul Otel'de 17 Ekim akşamı düzenlenen ödül töreninde ödülü H&M Türkiye adına Ülke Pazarlama Müdürü Ketrin Gülük aldı.
 
Sürdürülebilirlik H&M’in en önem verdiği kurumsal ve sosyal hedeflerin başında geliyor. Sürdürülebilirlik vizyonu H&M için %100 Döngüsel ve Yenilenebilir, %100 Adil ve Eşit, %100 Değişime Öncü olmak üzere üç önemli odak üzerine kuruluyor. Özellikle geri dönüştürülmüş materyal kullanımı ile doğal kaynakların kullanımını azaltarak çevresel etkisinin azaltılması temel hedeflerden biri. H&M, 2013 yılında başlattığı Ürün Toplama Girişimi sayesinde yıllardır tonlarca eski, istenmeyen tekstil ürününü mağazalarında topluyor ve geri dönüştürüyor. 2013 yılından bu yana dünya genelinde bir ilki gerçekleştiren H&M ile, müşteriler kullanmadıkları kıyafetleri ve tekstil ürünlerini, hangi marka ve ne durumda olursa olsun, H&M mağazalarına bırakabiliyor. Bu sayede daha fazla tekstil ürününün çöpe gitmesi engelleniyor.
 

Arkadaşına Gönder

x