Sodexo Türkiye Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Pazarlama Direktörü Hüseyin Yargı, Sodexo Batı Avrupa ve Akdeniz Bölgesi Strateji, Satış ve Pazarlama Bölge Direktörü olarak atandı.

2012 yılından bu yana Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye’de Pazarlama Direktörü görevini yürüten Hüseyin Yargı, Ağustos 2018 itibariyle Sodexo Batı Avrupa ve Akdeniz Bölgesi Strateji, Satış ve Pazarlama Bölge Direktörü olarak atandı. Fransa, Belçika, İngiltere ve Türkiye gibi 11 önemli ülkeyi içeren bölgenin satış ve pazarlama stratejilerinin yönetimini üstlenecek olan Yargı, aynı zamanda, Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin global Satış Verimliliği projesini de yönetecek ve Paris merkezde görev alacaktır.
 
Hüseyin Yargı, lise öğrenimini Kadiköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamış, üniversite eğitimine Galatasaray Universitesi’nde devam etmiş ve İktisat bölümünü birincilikle bitirmiştir. Sorbonne Üniversitesi’nden ekonomi master derecesi alan Yargı, Fransa’da College des Ingenieurs’de MBA eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına Ipsos’da (o zamanki adıyla HTP Exclusive) başlamış, ardından Renault Fransa, Petrol Ofisi ve Philips’de strateji, satış ve pazarlama alanlarında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2012 yılından itibaren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri Türkiye’nin Pazarlama direktörlüğü görevini yürütmüş ve bu dönemde şirketin yeni hizmetler geliştirmesi, dijitalleşmesi yönünde önemli projeleri hayata geçirmiştir. Hüseyin Yargı evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Arkadaşına Gönder

x