Seyidoğlu Gıda, Almanya'nın en büyük gıda fuarlarından ISM Uluslararası Şekerleme ve Bisküvi Fuarı'na katılarak yeni ürünlerini tanıttı. Satın almacıların büyük ilgi gösterdiği Seyidoğlu Gıda, 35 ülkeye olan ihracatını 50 ülkeye çıkarmayı hedefliyor.

Almanya'nın Köln kentinde ISM Uluslararası Şekerleme ve Bisküvi Fuarı'na katılan Seyidoğlu Gıda, ziyaretçilere yeni ürünlerini tanıttı. Köln Fuar Merkezi'nde 75 ülkeden yaklaşık iki bin firmanın katıldığı fuarda Türkiye bireysel ve milli katılım olmak üzere toplam 74 firmayla temsil ediliyor. Halihazırda 35 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Seyidoğlu Gıda Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Hedefimiz bu sayıyı 50’ye çıkarmak. Seyidoğlu 

lezzetlerini tüm dünyaya sevdirmek için uluslararası alanda seferberlik başlattık. ISM fuarı da bu anlamda önemli bağlantılar yakaladığımız bir fuar oldu. Ürünlerimize yoğun bir ilgi yaşandı. 5 ülkeyle ihracat bağlantısı kurduk” diye konuştu.
 
Geleneksel Türk lezzetlerini global pazarlarda başarıyla temsil ettiklerini anlatan Mehmet Göksu, “İç piyasada yaşanan durgunluğu ihracata ağırlık vererek aşıyoruz. 10 milyon TL yatırıma inşaatına başladığımız yeni  fabrikamızın birkaç ay içinde devreye girmesiyle kapasitemizi iki katına ürün çeşitliliğini de yüzde 30 artıracağız. Artan kapasiteyle ihracat pazarlarımıza özel ürünler üretmeye başlayacağız. Köln fuarında "Bandır bandır" isimli ürünümüzü ve yeni helva reçel çeşitlerimizi ilk defa görücüye çıkardık. Fruktoz ve Glikoz kullanmadan ürettiğimiz helvalarımıza tüm dünyadan büyük ilgi var” ifadelerini kullandı.  

Arkadaşına Gönder

x