Molfix, hayata geçirdiği “Hayat Bağım” kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle, 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde, 3. amaç olan “Sağlıklı Bireyler”de, Platin ödüle layık görüldü.

T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü desteği ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği proje ortaklığıyla gerçekleştirilen Molfix Hayat Bağım projesi, erken ve sağlıksız doğan bebeklerin hayata sevgiyle bağlanması ve bebeğin gelişimiyle ilgili annelerin farkındalığının önemini vurguluyor.
 
Hayat Bağım projesi, bebeklerin ve annelerin hem fiziksel hem de duygusal desteğe ihtiyaç duydukları dönemde, içinde bulundukları koşulların iyileştirilmesine destek oluyor. Türkiye genelinde 10 ilde gerçekleştirilen projenin 3 aşaması bulunuyor. Bebeği yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören annelere “güvenli bağlanma ve çocuk gelişimi” üst başlığında, ebe ve hemşirelere ise “yeni doğan yoğun bakım hemşiresi olma, etkin iletişim” gibi konu başlıklarında eğitim veriliyor. Yanı sıra, hastanelerin yeni doğan yoğun bakım ünitelerine kuvöz, solunum cihazı, sarılık cihazı gibi yaşam ünitesi bağışı ile destek olunması amaçlanıyor.
 
*Markalı ürünler arasında, 2019 Q3 Ipsos Hane Tüketim Paneli verilerine göre…
 
Projenin gerçekleştirildiği 10 il: Diyarbakır, Erzurum, Isparta, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van

Arkadaşına Gönder

x