Hijyen sık sık kullandığımız bir kelime olmasına rağmen acaba gerçek hijyenin ne olduğunu biliyor muyuz? Toplum sağlığını doğrudan etkileyen faktörlerin başında gelen “hijyen”, ev dışı tüketim sektöründe işletmelere çözüm üreten Eczacıbaşı Profesyonel’in de en hassas noktasını oluşturuyor. Türkiye’de 11 bin işletme için hijyen konusunda proje, çözüm ve ürün geliştirdiklerini söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel İş Birimi Direktörü Ömer Koç, verdikleri hijyen eğitimleri ile sektörde farkındalık yarattıklarını belirtti.

Profesyonel temizlik, hijyen ve gıda alanlarındaki çözümleriyle ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel, temizlik ve hijyen arasındaki farka dikkat çekiyor. Konaklama tesislerinden AVM’lere, restoranlardan sağlık kuruluşlarına 11 binden fazla işletmeye ürün ve çözümleriyle destek olduklarını söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel İş Birim Direktörü Ömer Koç, toplum sağlığını etkileyen hijyen konusunda farkındalık yaratmayı misyon edindiklerine dikkat çekiyor.
2018’de yaptıkları bir araştırmayla hizmet sektöründe hijyenin en fark yaratan kriter olduğunu bir kez daha kanıtladıklarını söyleyen Ömer Koç, “Yaptığımız son araştırma da tatilcilerin bir işletmede görmek istediği en önemli kriterin hijyen ve temizlik olduğunu ortaya koyuyor. Hatta araştırma sonuçlarına 5 yıldızlı otellerde konaklayan tatilcilerin bile yüzde 76’sısının odadaki tuvaleti kendisi temizlemeden kullanmadığını ortaya koyuyor. Yani hijyen, kalacağımız otelden gideceğimiz restorana kadar, başlı başına önemli bir seçim unsuru.” diyor.
 
“Bireyden tesislere her kesimde hijyen bilinci oluşturmayı hedefledik”
 
Üretim tesisi ve Ar-Ge merkezlerindeki tüm süreçlerde esneklik kabiliyetleriyle müşterilerine özel ürün üretebildiklerini belirten Koç, “Sunduğumuz ürünlerin yanı sıra eğitim birimimiz EP Akademi’nin verdiği eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetleri ile de işletmelerin en yakın çözüm ortağıyız. Sektörün kalite ve hijyende mükemmellik derecesine gelmesi için sık sık araştırmalar yaparak, tüketici memnuniyetini ölçümlemeye de özen gösteriyoruz. Belediyelerle hayata geçirdiğimiz ‘Hijyende Mükemmellik’ projesi ile pek çok işletmeye sertifika verdik ve ev dışı noktalarda hijyen konusunda tüketiciler için güven ortamları yarattık. Hijyen konusunda 360 derecelik bir yaklaşımımız var. Nihai hedefimiz hijyen konusunda bireyden 5 yıldızlı tesise, her kesimde bir bilinç ve farkındalık yaratmak.” diye konuştu.
 

Arkadaşına Gönder

x