Aracı firmalar yerine doğrudan üretici ile tedarik anlaşması yaparak büyüyen Hakmar Express, 566 mağazaya ulaştı.

2018 yılını 1.2 Milyar TL ciro ile kapatan Hakmar, 2019 yılını da yüzde 20 büyüme ile kapatmayı hedefliyor. Mağazalaşma çalışmalarına discount konseptiyle devam edeceklerini ifade eden Hakmar Express Pazarlama Müdürü İbrahim Kaçmaz, “Mağazalarımızın tamamında logo ve konsept değişikliği yaparak yeni büyüme planımızı yaptık. Raflarımızdaki 300’den fazla ürünü doğrudan üreticiden ve çiftçiden temin ediyoruz. Aracısız sistemimiz sayesinde kararlı büyüme politikamızı sürdüreceğiz. 2020 yılında 600 mağazaya ulaşmayı ve daha çok tedarikçiyi raflarımıza taşımak istiyoruz” diye konuştu.
 
Hakmar Discount Mağazacılıkla Büyüyecek
 
Perakende sektörünün güçlü markalarından Hakmar Mağazacılık yaptığı konsept değişikliği ile büyümeye devam ediyor. Firma 2019 yılında toplamda 566 mağazaya ulaştı. Hakmar Ekspress olarak yeni konseptiyle kendisine yeni hedefler belirleyen marka, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da yatırımlarına devam edecek. Binlerce çeşit ürünü müşterilerine sunan Hakmar Express,  discount market konseptiyle doğrudan üreticiden aldığı veya kendi üretimi olan ürünleri de raflarına taşımaya başladı. Kaliteli ürünü uygun fiyata müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen Hakmar Express’teki yeni vizyon, yeni isim ve yeni logo hakkında bilgiler veren Pazarlama  Müdürü İbrahim Kaçmaz , “Kısa süre önce markamızda isim ve logoda yaptığımız değişiklikler ve yeni mağazalarımızla İstanbul, Kocaeli, Sakarya illerinde toplam 566 mağazaya ulaştık. Tüm mağazalarımız aşamalı olarak yeni konsepte uygun ve müşterinin aradığı ürünleri daha rahat bulacağı şekilde düzenlenecek. 2019 yılı itibarıyla toplamda 342 mağazanın açılış şenliklerini düzenledik. Firma, açılış yıldönümü etkinliklerinde gıdadan temizliğe, tekstilden züccaciyeye birçok kategorideki ürünü sürpriz indirimlerle halkla buluşturuyoruz“dedi.
 
HAKMAR FORTUNE 500’DE 189. SIRAYA ÇIKTI
 
Fortune Dergisi tarafından düzenlenen ilk 500 firma araştırmasında 189. Sıraya yükseldikleri bilgisini veren Kaçmaz, “Hakmar Express olarak Türkiye perakende sektöründe 13. sıraya yerleştik. Bu başarı için bize güvenen müşterilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. En kaliteli ürünleri, en uygun fiyata müşterilerimize ulaştırmaya ve yatırımlarımızı artırarak büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arkadaşına Gönder

x