Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin satış profesyonelleri, Sales Network tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Summit’te buluştu.Etkinlikte katılımcılar birçok değerli ismi dinleme fırsatı yakaladı. Katılımcıların konuşmalarına Sales Network'ün podcast yayınlarından ulaşabilirsiniz.

Sales Network Summit'in ilham verici oturumları arasında yer alan Future of Sales'de (Satışın Geleceği) Argus Growth Agency Kurucusu Bora Alçı ve I-AM İstanbul, Global Kurucu Ortağı Emre Kuzlu çok değerli bilgiler paylaştı.  Alışveriş ve satış dünyasının geleceği hakkında ipuçlarını barındıran oturumda, Argus I-AM ve Sales Network'ün birlikte hazırladığı araştırma sonuçlarına değinildi. Raporun 4 başlıkta çıkardığı sonuçlar üzerinden ilerleyen oturumda ‘Alışverişçi nasıl değişecek?’ ‘Alışveriş noktası nasıl değişecek?’ ‘Ekosistem nasıl değişecek?’ ‘Satışçı nasıl değişecek?’ konuları ele alındı. 
 
BORA ALÇI: “MÜŞTERİNİN BELLİ KALIPLARA SOKULDUĞU ALIŞVERİŞ DENEYİMİ SON BULUYOR”
 
Alçı, bütün bu bulgular eşliğinde tespit ettikleri ‘Sürtünmesiz Alışveriş’, ‘Kolaylık’ ‘Akışkan Deneyim’, Ödeme Anının İnsansız Temassız Hale Getirilmesi’ konularına değinirken müşterilerin kalıplar içine sokulduğu alışveriş deneyimlerinin de sonuna gelindiğine vurgu yaptı. 
 
EMRE KUZLU: “ONLINE’DA GÖRMEYE ALIŞTIĞIMIZ KOLAYLIK OFFLINE’DA DA YER ALACAK
 
I-AM İstanbul, Global Kurucu Ortağı Emre Kuzlu ise konuşmasında “Son 10 yılda alışveriş trendlerine baktığımızda ciddi kolaylıklarla istediğimiz ürünlere ulaşır hale geldiğimizi fark ettik. Online'da görmeye alışkın olduğumuz kolaylıkların offline sektörde de yer aldığını ve markaların müşterilerine ulaşabilmek için bu kolaylıklara daha fazla önem vereceğini görüyoruz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda tüketicilere kolaylık sorulduğunda 3 şeyi söylüyorlar: “Ödeme kolaylığı, yakınlık seçeneği, ürün ve hizmete hızlı erişim”  Günümüzde Amazon ve Alibaba bu trendlere bunlara ciddi şekilde yatırım yapıyor. Amazon Go'nun başlattığı sürtünmesiz alışveriş deneyimine önümüzdeki günlerde birçok markanın erişebileceğini tahmin ediyoruz.” sözleriyle satış sektörünün ilerleyen dönemlerdeki süreci hakkında bilgi verdi.
 
Sales of Future podcast’inin tamamına aşağıdaki linkte tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 

Arkadaşına Gönder

x