MavİBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi 3. Jazz Festivali üç gün boyunca caz sevenlere unutulmaz anlar yaşattı.

MavİBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi 3. Jazz Festivali 2-3-4 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Geleneksel hale dönüşen MaviBahçe Jazz Festivali'nin üçüncüsü bu yıl dopdolu bir programla geçti. Dünyaca ünlü caz sanatçıları, solo ve grup performanslarıyla İzmir ve Egelilere muhteşem saatler yaşattı. MaviBahçe Kent Meydanı'nda düzenlenen festival bu yı da müzik sevenlerden yoğun ilgi gördü.
 
Caz Severlerin Yoğun İlgisi...
 
Üç gün süren festival kapsamında sahne alan jazz sanatçıları ve grupları ; Erkan Oğur Anatolian Blues, Birsen Tezer, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Selen Beytekin, Elif Çağlar, Ferit Odman Quartet, İmer Demirer Quintet, Önder Focan, Hamdi Akatay 9/8 lik Jazz, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Lonian Trio , Nigar Arslan ft. Focus Quarted, Sibel Emek müzik severlere unutulmaz anlar yaşattı. Kent Meydanına kurulan her iki sahnede günün farklı saatlerinde sanatçılar sahne aldı.Sahne ışıkları ve müzikle görsel bir şölene dönüşen festivali izlemek isteyen binlerce İzmirli ve çevre illerden gelen ziyaretçiler, Üç gün boyunca yüksek tempoyla süren festivale yoğun ilgi gösterdi. Festival finalinde sahne alan Elif Çağlar hem sesi hem danslarıyla izleyicileri adeta büyüledi. Caz severler Birsen Tezer'in şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ederek söyledi.
 
Müzik ve Sanat'ın Buluştuğu Nokta 
 
"İçimde İzmir Var" sloganıyla yola çıkan MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, açıldığı günden bu yana şehrin kültürüne, dokusuna, ekonomisine değer ve canlılık katan organizasyonlara imza atmaktadır. Konser ve gösterilerin rahatça yapılmasına imkan sağlayan mimari özellikleri, yeşil ve geniş peyzajı, Kent Meydanı ile farklı etkinliklere ev sahipliği yapabilmektedir. Sanat, müzik ve dansa verdiği önemi kendi bünyesinde bulunan atölyeler ile desteklemektedir. MaviBahçe bünyesinde çocukların eğitim aldığı çocuk  korosu bulunmaktadır. Balejim ile yapılan ortak çalışmalar ile çocuklarımıza bale eğitimi verilmekte ve gösterilerini segileme fırsatı tanınmaktadır.
Bunun yanı sıra yetişkinler için açılan  Lindy Hip Hop atölyesi  ile eğlenceli Jazz Dansı öğretilmektedir.
Devlet Opera ve Balesi ile yapılan ortak çalışmalarla, MaviBahçe Kent Meydanında konser ve gösteriler gerçekleştirilmektedir. 
 
Shining Star Awards'ın 2018 yılında düzenlediği ödül töreninde İzmir Salsa Kupası  ile 'En Başarılı AVM ödülüne layık olan MaviBahçe Alışveriş Merkezi, sanat, müzik ve dans dolu etkinlikleri İzmirliler ile buluşturmaya devam edecek. 
 
MAVİBAHÇE ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ
KARŞIYAKA İZMİR TÜRKİYE
+90 232 6000444
http://www.mavibahce.com.tr/
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x