Walmart’ın Flipkart’ı satın alarak, Hindistan e-ticaret pazarında hızla güçlenen Amazon ile rekabeti kızıştıracağı öngörülüyor.

Uluslararası perakende devi Walmart, Hindistan’ın e-ticaret lideri Flipkart’ı satın alıyor. Konu hakkında bilgi sahibi olan iki kaynağın açıklamalarına göre yaklaşık 20 milyar dolar değerinde olacak satışın, önümüzdeki iki hafta içinde tamamlanması bekleniyor. Flipkart haberlerle ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, Walmart’tan da herhangi bir açıklama gelmedi. 
 
AMAZON İLE REKABET KIZIŞIYOR
 
2007 yılında eski Amazon çalışanları Sachin ve Binny Bansal tarafından kurulan ve New York merkezli Tiger Global Management ve Japon teknoloji ve telekomünikasyon şirketi SoftBank tarafından desteklenen Flipkart, Hindistan e-ticaret pazarında oldukça önemli bir konuma sahip. Ancak şirket, 2013 yılında 5 milyar dolar sermaye ile Hindistan pazarına giren Amazon tarafından güçlü bir meydan okumayla karşı karşıya kaldı. Walmart’ın Flipkart’ı satın alarak yapacağı agresif hamlenin, Hindistan pazarında güçlenmeye başlayan Amazon ile rekabeti kızıştıracağı, öngörüler arasında yer alıyor.
 

Arkadaşına Gönder

x