2016’yı %80 büyüme ile kapatan Trendyol tüm yılı değerlendirdi.

Moda e-ticaret sektör lideri Trendyol, 2016 yılı değerlendirmesini paylaştı. Kozmetik kategorisinde %100 büyüme gösteren Trendyol, geçtiğimiz yıl 365 bin parfüm sattı.
 
Trendyol, 10.000 metrekarelik ikinci operasyon merkezi ile kapasite ve verimliliği artırarak büyümeye devam edecek. Çocuk kategorisi alışverişinde yüzde 200 büyüme gözlemlendi.
 
2016 yılında annelerin çocuk alışverişlerinde tercihi Trendyol oldu. Trendyol’da çocuk kategorisi yüzde 200 büyüme gösterdi. 2016’da gençler çoğunluk olarak en çok spor markalarını tercih etti; sneaker, jean ve bomber ceketler en çok satılan ürünler oldu.
 
2016 alışverişlerinde, müşterilerin yüzde 33’ü canlı renkleri tercih ederken, yüzde 67’si vazgeçilmez renkler arasında olan siyah, beyaz ve gri renklerini tercih etti.
 
Mobil Uygulama 5 Milyon Kez İndirildi!
 
Trendyol’un kullanıcı dostu mobil uygulaması 2016 yılında kullanıcılar tarafından 5 Milyon kez indirildi. Geçtiğimiz yıl, Trendyol’da yapılan alışverişlerin yüzde 65’i mobil uygulama üzerinden gerçekleşirken, site içerisindeki trafik de aynı orana ulaştı.
 
Trendyol aynı zamanda Türkiye’de Instagram’da ilk kez reklam veren ve Google app engagement, in-app remarketing teknolojisini ilk kez kullanan şirket olarak pazarlama konusunda inovatif yönünü ortaya koyuyor.
 
Trendyol’dan kadınlara destek: “Sen İstersen”
 
2016 yılında başlatılan “Sen istersen” platformu ile kadınların gücünü destekleyen Trendyol, platformun ilk adımı olarak Galatasaray A Kadın Voleybol Takımı’nın sponsoru oldu. Yıl boyunca farklı iletişim çalışmaları sürdürülerek kadının gücü ve önemine dikkat çekilmeye devam edilecek.

Arkadaşına Gönder

x