Dünyada alışveriş rekorlarının yaşandığı "Efsane İndirim"e bir gün kalırken, Türk e-ticaret şirketleri müşterilerine yüzde 80’e varan indirimlerle milyonlarca çeşit ürünü sunmaya hazır.

"Efsane İndirim" hazırlıklarına ilişkin sorularını cevaplayan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, teknoloji altyapısından, operasyona, pazarlamadan ürün tedariği ve planlamasına kadar tüm süreçlerde sektör olarak bu özel gün için hazırlandıklarını söyledi.
 
“Firmalar mükemmel bir tüketici deneyimi için seferber oluyor”
 
Yılın bu en avantajlı gününde müşterilerin, indirimlerden ve kampanyalardan faydalanırken kusursuz bir alışveriş deneyimi yaşamalarına önem verdiklerini belirten Ekmekçi, şunları kaydetti:
 
“E-ticaret platformlarında birden fazla kredi kartıyla ödeme imkanı, alışveriş kredisi gibi tüketiciye ödeme kolaylığı sağlayacak olan yeni uygulamaların da hayata geçirildiğini görüyoruz. Bu önemli günde depo ve sevkiyat ayağı da oldukça kritik. Tüm lojistik şirketleri de sektörle birlikte bu önemli güne hazırlanıyor. 
 
Şu anda hem firmalar hem de iş ortakları bu özel gün için tedarik sürecinden operasyonlara, pazarlamadan teknolojiye kadar uzanan süreçlerde mükemmel bir tüketici deneyimi için seferber oluyor.”
 
“TÜKETİCİYİ 23 KASIM’DA BİR ÇOK SÜRPRİZ BEKLİYOR”
 
“Tüm ürün gruplarında yüzde 70-80’lere varan indirimler gerçekleşecek.” diyen Emre Ekmekçi, vatandaşlara, “Bu yüzden ihtiyacınız olan ürünleri satın almak için bu önemli gün yılın en doğru zamanı. Diğer taraftan bazı e-ticaret şirketleri bugüne özel olarak ev, arsa, otomobil, motosiklet satışı da yapıyor.Tüketiciyi 23 Kasım’da bir çok sürpriz bekliyor.” bilgilerini verdi.
 
GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, dünyanın dört bir yanından çok sayıda şirketin her yıl ürünlerinde ciddi indirimler yaptığı "Efsane İndirim"in, Türkiye’de de e-ticareti ciddi şekilde canlandırdığını söyledi. 
 
“Efsane İndirim kapsamında biz de “Süper Cuma” ismini verdiğimiz kampanyamızla tüketicilerimizin taleplerine ve ihtiyaçlarına karşılık veriyoruz.” diyen Elçin, şunları kaydetti:
 
“23 Kasım Cuma günü geçerli olacak kampanya kapsamında tüketicilerimize yüzde 80’e varan indirimler sunacağız. Perşembe gününü cumaya bağlayan gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde başlayacak ve 24 saat boyunca devam edecek kampanyamızda ayrıca aynı gün çeşitli kategorilerde özel indirimleri de tüketiciyle buluşturacağız.”
 
“GEÇTİĞİMİZ YILA BENZER BİR TABLO BEKLİYORUZ”
 
Kampanyayla anne-bebek ürünlerinden kozmetiğe, dekorasyondan yapı markete, cep telefonundan teknoloji ürünlerine kadar pek çok kategorideki seçili binlerce üründe yüzde 80’e varan indirim yapacaklarını anlatan Elçin, kampanyanın sadece 24 saat süreceği hatırlatmasında bulundu. 
 
Stokların hızla tükenebileceğini belirten Elçin, “Dolayısıyla tüketicilere, alışveriş listelerini önceden yaparak hazırlıklı olmalarını önerebiliriz.” dedi.
 
Efsane İndirim'de hafta boyunca değil, yalnızca cuma günü 24 saat
süren bir kampanya sunduklarını aktaran Elçin, GittiGidiyor’da geçtiğimiz yıl
Süper Cuma kampanyasını hayata geçirdikleri 24 Kasım Cuma günü bazı ürün gruplarında adet bazında satışların günlük ortalamanın 10 katına vardığını söyledi. 
 
Bülent Elçin şöyle devam etti:
 
“Kişi başına düşen ortalama harcama miktarı da ikiye katlandı. Bugüne özel indirimli fiyatlar ve cazip fırsatlar, kullanıcılarımızın ihtiyacı olan ürünleri uygun fiyata satın alabilmesini sağlayacak ve tüketiciye adeta ilaç gibi gelecektir. Dolayısıyla bu yılki Süper Cuma kampanyamızda da geçtiğimiz yıla benzer bir tablo gerçekleşmesini bekliyoruz.”

KAYNAK: HÜRRİYET

Arkadaşına Gönder

x