2021 yılında 3.000 GO mağazasına ulaşmayı hedefleyen Amazon, İngiltere pazarına girmek için 3500-4500 m2’lik alanları araştırıyor.

“No Lines. No Checkout. (No Seriously.)” sloganıyla İngiltere’nin sert rekabetinde yer almayı planlayan perakendecinin, sıra olmadan yaşamlarına devam etmenin hayalini kuran meşgul Londralılar tarafından memnuniyetle karşılanacağı düşünülüyor.
 
Whole Foods mağazaları ile offline perakendeciliğe adım atan ve ardından Hindistan’da Amazon store, Newyork 72 Spring Street’te Amazon 4 Stars adıyla farklı formatlarda büyüyen şirket, şu anda sayısı 5 olan Amazon GO mağazalarını dünyaya yaymayı hedefliyor.
 
Geçtiğimiz günlerde prefabrik evler kuran Plant Prefab’a da yatırım yapan Amazon, ses teknolojisinin normalleşmesi için ev geliştirme konusuna da destek veriyor.
 
Ergün Güler: Amazon’un GO mağazalarının 2021’de 3000’e ulaşacağı söylense de çok formatlı ve boyutlu yürüyen şirketin bir start up gibi hangi alanda büyüyeceği, gelişen iş modelleri arasından performansıyla kimin sıyrılacağına bağlı olarak değişecektir. Kazanan format Amazon GO olur ise, mağaza sayısının beklenenin çok üstüne çıkabileceğini düşünüyorum.
 

Arkadaşına Gönder

x