Perakende sektöründeki donanımlı ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için 2 yıl önce eğitim seferberliği başlatan Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), Türkiye'yi il il dolaşmaya devam ediyor.

Bu yıl 30'a yakın ilde binlerce çalışanına "Perakende insanla başlar, insanla biter" sloganıyla eğitim gerçekleştiren TPF, Konyalı İK yöneticileriyle bir araya geldi. Perakende sektörünün sürdürülebilir büyümesine ve sektöre yeni başlayan gençlerin mesleklerini uzun vadeli görmelerini sağlamak amacıyla son 2 yıldır eğitim seferberliği başlatan TPF, 2016 yılının son eğitimini Konya'da, İK yöneticilerine yönelik gerçekleştirdi.
 
Yıl başından itibaren 30'a yakın ilde sektörde bilinçli yönetici ve çalışanlar yetiştirmek, tarım ruhu oluşturmak için mağaza, kategori, İK alanında sektörün duayen isimleriyle eğitim gerçekleştiren TPF, Ordu'nun ardından Konya'daki PERDER üyesi marketlerin İnsan Kaynakları yöneticilerine 2016'nın son eğitimini verdi.
 
İşte Siz İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu tarafından 30 İK direktörü, müdürü ve yöneticisine yönelik 2 gün gerçekleştirilen eğitimlerde yöneticilere; eleman seçme, işe alım süreçleri, performans yönetim sistemi, değerlendirme teknikleri, kariyer planlaması, norm kadro, insan kaynaklarında personel özlük işleri ve insan kaynakları denetim raporlama eğitimi verildi.
 
Türkiye ekonomisine ve istihdamına değer yaratan en önemli sektörlerin başında gelen perakendenin gelişimi için 2017 yılında da eğitimlerde hız kesmeyeceklerini belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, "İK yöneticilerimiz için Ordu'da başlattığımız, Konya'da devam ettirdiğimiz eğitimlerimiz Ocak ayında Van'da devam edecek. Yılın ilk yarısına kadar Gaziantep, İstanbul, Bursa, Mersin, Ankara, Erzurum, İzmir ve Uşak'taki eğitimlerimizi de tamamlayacağız" dedi.
 
"BÜYÜMEMİZDEKİ BAŞARI TÜM ÇALIŞANLARIMIZIN"
 
Yerel zincirlerin son 10 yıldır çift haneli istikrarlı büyümesini önümüzdeki yıllarda da sürdürebilmek için eğitimlerin önemine değinen Altunbilek şunları kaydetti:
 
"Yerel zincirler olarak toplam market grupları içinde satış payımızın yüzde 37,7'ye ulaşmasında tüm çalışma arkadaşlarımızın, paydaşlarımızın katkısı var. Hedefimiz 2023'te 70 milyar TL ciroya ulaşmak. Yerel zincirler olarak bu büyümeye yine çalışanlarımızla imza atacağız. Her ay neredeyse 4 ilde eğitim düzenliyoruz. Değerli eğitmenlerimizin hazırladığı programların faydasını kısa vadede görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda çalışanlarımızın yoğun katılımı için teşekkür ederim. Maliyetlerin arttığı, dönemsel duraklamaların sıkça yaşandığı sektörümüzde eğitimi rekabetin en büyük anahtarı olarak görüyoruz. TPF üyesi marketlerde maksimum tüketici memnuniyeti sağlamak amacıyla kurguladığımız eğitimlerimizi, 2017 sonuna kadar çeşitlendirip, kalifiye personel yetiştirmeye devam edeceğiz."

Arkadaşına Gönder

x