Tescilli Markalar Derneği, markalaşma bilincini yaygınlaştırmak ve genç tasarımcıları desteklemek amacıyla, etkinliğin ilk düzenlendiği 2016 yılından beri “Tasarım Tom Tom Sokak”ta etkinliğine destek veriyor. Bireysel tasarımcıların yanı sıra; perakende sektörünün tasarıma önem veren markalarının da bir araya geldiği organizasyonda, “TMD Tasarım Ödülleri” 11 Mayıs akşamı Tomtom Kırmızı’da düzenlenen gala gecesinde sahiplerini buldu.

TMD Başkanı Hülya Aslantaş ve Başkan yardımcısı Füsun Kuran’ın açıkladığı ve TMD Jüri üyeleri tarafından belirlenen Tasarım Ödülleri’nde etkinliğin katılımcı markaları arasından;
 
En Özgün Logo ödülü “Reason” ile Ebru Karahasan;
 
En Özgün Ürün ödülü “Tufetto “ ile Ezgi Akarsu
 
Genç Marka ödülü ise “A Hidden Been” ile Aylin Erel kazandı. Marka temsilcilerine Swarovski tarafından tasarlanan ödüller takdim edildi.
 
Geçtiğimiz yıllarda kazananların, önemli moda noktalarında tasarımlarıyla yer almalarını sağlayan yarışma, yine özgün tasarımları büyük ödüller ve seçkin platformlarla buluşturdu. Füsun Kuran, bu yıl da kazananların Edwards mağazaları ile online platformunda satış imkanı bulacaklarını açıkladı.
 
Markalaşmayı özendirmek ve genç girişimcileri desteklemek amacıyla verilen TMD Tasarım Ödülleri’nin jürisinde; TMD Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Hülya Aslantaş, Füsun Kuran, Aslı Tezcan ile Yelda İpekli, Melda Çimen, Mehtap Elaldı, Levent Erden ve Saffet Emre Tonguç gibi önemli isimler yer aldı.
 
Yarışma sayesinde markalaşmanın hız kazanacağını, genç girişimcilerin motivasyonlarının artacağını ifade eden Aslantaş, TMD olarak başarılı girişimcileri ve markalaşma çabalarını yüreklendirmeye devam edeceklerini dile getirdi. Tom Tom Sokak yaratıcıları Hakan Kodal, Serra Arıkök, Ayşegül Temel ve Bahar Korçan’ı bu organizasyonu sürekli geliştirerek başarılı bir şekilde devam ettirdikleri için tebrik ettiklerini söyleyen Aslantaş, etkinliğe destek vermekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.
 
“TASARIM TOMTOM SOKAKTA” etkinliği “Oyun” teması ile gerçekleşti
 
Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği, 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında “Oyun” temasıyla sanat, tasarım ve alışveriş dünyasını şehrin büyülü dokusunda buluşturdu.
 
Troy ana sponsorluğunda ve Ford Mustang kategori sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte; 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 20 atölye çalışması ve söyleşiler ile Tomtom Kırmızı Bina, Tomtom Garaj, İtalyan Lisesi ve Tomtom Gardens izleyenleri olağanüstü kurgulanmış bir oyun alanının içine sürükledi.
 
Beyoğlu Belediyesi himayesinde gerçekleşen Tasarım Tomtom Sokakta için özel olarak düzenlenen Tomtom Kırmızı, bu sene ilk defa kendine has dünyaları ile illüstratörlere ev sahipliği yaptı. Bahar Korçan kürasyonuyla farklı algıları ve farklı materyal kullanımları ile birçok sanatçı ve heykeltraş şaşırtıcı eserlerini Tomtom Kırmızı’da sergilediler. Sergiyi gezen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, etkinliğe katılanlarla da sohbet etti.

Arkadaşına Gönder

x