Gıda sektörünün tüm oyuncuları GPD – Ortak Gelişim Kongresi’nde bir araya gelerek, ülke gündemine ilişkin görüşler ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirdi.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından 9 Ekim 2018 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent’te beşincisi düzenlenen “GPD – Ortak Gelişim Kongresi”nde gıda perakendesine yön veren profesyoneller bir araya geldi. 800 profesyonelin bir araya geldiği kongrenin ana konusu Yeni Perakende oldu.
 
Kongrenin açılış konuşmasını yapan GPD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör, perakende sektörünün ülke gündemine oturan enflasyonla mücadeledeki kilit rolünü vurgulayarak “Enflasyonu frenleyen en önemli güçlerden biri organize perakendecilerdir. Üretici ile tüketici enflasyonu arasındaki fark, biz perakendecilerin çabasını ve katkısını kanıtlamaktadır. Enflasyonla mücadelede organize perakendenin rolü daha da önemsenmelidir. Bizim ve tedarik zincirimizin işleyişini kolaylaştıracak düzenlemeler ve destekler, hükümetimizin enflasyonla mücadelesine de katkı sağlayacaktır. Alınan önlemler ve getirilen yeni düzenlemelerle birlikte, özel sektörün özverili çalışmalarıyla bu sürecin daha da hızlı geçmesi temennimizdir.” dedi.

Arkadaşına Gönder

x