Türkiye’de hemen hemen bütün markaların Trendyol ile çalıştığını hatırlatan BMD Başkanı Sinan Öncel, markalarımız Rusya’dan Ortadoğu’ya, Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya yaklaşık 2 milyar nüfuslu pazarda Alibaba rüzgârını arkalarına alacaklar. İşbirliğin sonuçlarını bir yıl sonra çok daha iyi göreceğiz” dedi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, dünyanın en büyük online ve mobil ticaret şirketlerinden Alibaba’nın  e-ticaret platformu Trendyol ile stratejik partnerlik kararı almasını  “müthiş bir gelişme” olarak değerlendirdi. Öncel, işbirliğinin Türk markalarına yakın coğrafyadaki yaklaşık 2 milyarlık pazarda çok büyük fırsatlar sunacağını vurguladı.
 
BMD üyesi 100 markanın 2017 sonu itibarıyla  108 ülkede 3 bin 150 mağazası bulunduğunu hatırlatan Sinan Öncel dışa açılma stratejilerini sürdürdüklerini bildirdi. Türk markalarının bu yıl yurt dışında her gün ortalama iki mağaza açtığını anlatan Öncel, Trendyol - Alibaba işbirliği konusunda şunları söyledi:
 
MARKALARIMIZ YAKIN COĞRAFYADA ÇOK DAHA HIZLI VE ETKİLİ BÜYÜYECEK
 
“BMD üyesi markalarımız yurt dışında her geçen gün daha da büyüyor. Üyelerimiz arasında yer alan Trendyol’un Alibaba ile stratejik partner olması markalarımız için de müthiş bir gelişme. Kendilerini bu işbirliği için tebrik ediyorum. Bilindiği gibi Alibaba dünyanın en büyük online ticaret sitelerinden biri. Trendyol da Türkiye’de hemen hemen bütün markalarımızın çalıştığı büyük bir e – ticaret platformu. Bu işbirliği sayesinde Trendyol ile birlikte markalarımız Rusya’dan Ortadoğu’ya, Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya yaklaşık 2 milyar nüfuslu pazarda Ali Baba rüzgârını arkalarına alacaklar. Aslında markalarımızın bir bölümü zaten bu pazarlara girmiş bulunuyorlar. Alibaba ve Trendyol işbirliği sayesinde söz konusu coğrafyalarda çok daha etkili ve hızlı şekilde gelişip büyüyecekleri bir dönemi yaşayacaklar. İşbirliğinin sonuçlarını bir yıl sonra çok daha iyi bir şekilde görme fırsatımız olacak.”  

Arkadaşına Gönder

x