Westpark Outlet Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda ‘Seyahat Anıları’ temasında oluşan eserlere ev sahipliği yapıyor!

Anatolia Turizm Akademisi tarafından Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda ve Four Points by Sheraton, İzmir oteli ev sahipliğinde düzenlenen 10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın dereceye girenler de dâhil olmak üzere ‘Seyahat Anıları’ kapsamındaki tüm eserleri Westpark Outlet’ te görücüye çıktı. Birbirinden ilginç eserlerin oluşturduğu sergi, alışveriş merkezinde halk tarafından yoğun ilgi gördü. Seyahat Anıları sergisini görmek isteyen karikatür severler 26 Mayıs 2019 tarihine kadar, Westpark Outlet’i ziyaret edebilecekler.
 
En çok eser Türkiye ve İran’dan
 
Bu yılki teması ‘Seyahat Anıları’ olan yarışmada yetişkinlerde beş, gençler kategorisinde ise üç karikatür sanatçısı ödül kazandı. Yetişkinler kategorisinde Türkiye’den Kürşat Zaman, gençlerde ise Elif Kayra Eşin birincilik kazandılar.
 
10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürcüleri Yarışması’na en çok eser gönderilen ülkeler arasında, ilk iki sırayı Türkiye ve İran aldı. Türkiye’den 195 sanatçı 265 eser gönderirken İran’dan 123 sanatçı 264 eser gönderdi. Sırasıyla en çok katılımın olduğu ülkeler ise şöyle sıralanıyor: Sırbistan (67 eser), Endonezya (52 eser), Çin (57 eser), Rusya Federasyonu (54 eser), Mısır (43 eser), Brezilya (28 eser), Hindistan (20 eser) ve Romanya (39 eser).
 
Yetişkinler kategorisinde altı ödül sahiplerini buldu
 
17 ve üst yaşlardaki 507 karikatür sanatçının 1117 eser gönderdiği yetişkinler kategorisinde toplam altı ödül sahiplerini buldu. Yetişkinler kategorisinde birinciliği Türkiye’den Kürşat Zaman kazanırken, Ukrayna’dan Konstantin Kazanchev ve Türkiye’den Serpil Kar üçüncü oldu. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın başlatıcılarından Prof. Atila Özer adına verilen özel ödülüne ise İran’dan Mahmood Azadnia’ın elde etti. Yetişkinler kategorisinde mansiyon ödüllerini İranlı karikatür sanatçısı Seyed Ali Miraee ve Türkiye’den Mete Ağaoğlu aldılar.
 
Gençler kategorisinde Elif Kayra Işın birinci
 
16 ve daha alt yaşlardaki karikatürcülerin katıldığı gençler kategorisinde ise 166 sanatçı 214 eser ile yarışmaya katılırken, bu kategoride Türkiye’den Elif Kayra Eşin birincilik ödülünü kazanırken, Emre Barut ve Hayrunnisa Fırat’ın karikatürleri mansiyona değer bulundu.
 
Karikatür sergisine ilgi büyük
 
Yetkililer, 10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması kapsamında sergilenen eserlerin ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirtti. Westpark Outlet’ te sergilenen ‘Seyahat Anıları’ karikatür sergisi 26 Mayıs 2019 tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.
WESTPARK OUTLET
REFİK ŞEVKET İNCE MAH. 2148/9 No:4 BAYRAKLI-İZMİR
+90 232 306 06 06
http://www.westparkoutlet.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri
WESTPARK OUTLET
REFİK ŞEVKET İNCE MAH. 2148/9 No:4 BAYRAKLI-İZMİR
+90 232 306 06 06
http://www.westparkoutlet.com.tr

En çok okunan haberler

Arkadaşına Gönder

x