Ülker O’lala Sufle Çikolatalı’ya Avrupa’dan ödül… O’lala Sufle merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi)’nün ‘Üstün Lezzet Ödülü’nü ikinci kez almayı başardı.

Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan ve 2017 yılı ciroları baz alınarak yapılan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. 2009 yılından bu yana listeye girme başarısını gösteren Adese 693,5 milyon liralık cirosu ile bu yıl listede 323. sırada yer aldı.
 
“Anadolu merkezli bir marka olarak Türkiye’nin devleri arasında yer almaktan onur duyuyoruz”
 
Ülker O’lala Sufle Çikolatalı, bir kez daha Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen ‘Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılında Üstün Lezzet Ödülü’nü alan O’lala Sufle Çikolatalı, 2018 yılında bu başarısını tekrarladı.
 
Üstün Lezzet Ödülü, iTQi tarafından, 150’den fazla gurme, aşçı, içecek uzmanı ve akademisyenin değerlendirmeleri sonucunda veriliyor. Kanaat liderleri olan jüri üyeleri, Avrupa’nın en prestijli 16 aşçılık ve içecek derneği arasından seçiliyor.
 
Muhteşem lezzeti ile jüri üyelerinin tam puanını alarak ödüle layık görülen Ülker O’lala Sufle Çikolatalı, Nielsen Perakendeci Paneli tarafından, 2016 yılında “Çığır Açan İnovasyon Ödülü”nü de kazanmıştı.
 
O’lala Sufle ilk olarak 2014 yılında piyasaya sunuldu. Daha sonra Frambuazlı ve Mini Sufle çeşitleriyle O’lala ailesi genişledi. Son olarak bu yıl, Waffle çeşidini de tüketicilerinin beğenisine sunarak yoluna devam etmektedir.Fortune Türkiye Dergisi araştırma sonuçlarını değerlendiren Adese Genel Müdürü Ahmet Özkürkçüler, “Fortune Türkiye Dergisi tarafından ticaret, inşaat, hizmet ve imalat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin 2017 yılı ciroları baz alınarak yapılan ve Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği araştırmada Adese olarak 323. sırada yer aldık. Türkiye’nin devleri arasında Anadolu merkezli bir marka olarak yer almaktan onur duyuyoruz. Bunun yanında perakende ticaret mağazaları listesinde 16, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında 77, Konya’daki şirketler arasında ise 4. sırada yer aldık. 27 yıldır hizmet verdiğimiz perakende sektöründe ilk günkü heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Konya sınırlarını aşarak yeni şehirlere büyüttüğümüz Adese, bugün 8 şehirde 145 markete, binlerce çalışana ve milyonlarca müşteriye ulaştı. Çeyrek asrı aşan yolculuğumuzda olduğu gibi bize rehberlik eden kadim değerlerimizden sapmadan nice başarılı yıllara yürümeye devam edeceğiz” dedi.
ÜLKER
KISIKLI MAHALLESİ FERAH CADDESİ NO:1 34692 BÜYÜK ÇAMLICA/İSTANBUL
+90 216 5242500
www.ulker.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x