Şok Marketler'in halka arzının en az 2.6 milyar TL büyüklükte olacağı bildirildi. Halka arz gelirinin finansal borçların ödenmesinde kullanılacağı ifade edildi.

İkisi hazır giyim biri ise gıda olmak üzere perakende sektöründe üç şirket, Beymen, Defacto ve bu yılın en büyük halka arzı olması beklenen Şok Marketler, bugün yatırımcılara yönelik yayımladıkları bültenler ile halka arzlarda "ikinci dalga"nın yaklaştığını gösterdi.
 
Enerjisa ve Medical Park hastanelerinin ilk çeyrekteki halka arzının ardından bu üç şirket ve UN Ro-Ro'nun halka arzı "ikinci dalga" olarak nitelendiriliyor ve mayıs ayında olacağı tahmin ediliyordu.
 
650 milyon dolar gelir bekleniyor
Yıldız Holding'in gıda perakendeciliği alanındaki iştiraki Şok Marketler halka arzda en az 2.6 milyar lira, yani 650 milyon dolar gelir beklediğini açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) ve Borsa İstanbul'un onayını takiben hisselerin mayıs ayında işleme başlamasının öngörüldüğü ifade edildi.
 
Halka arz gelirinin "ağırlıklı bölümü" banka kredileri dahil olmak üzere finansal borçların ödenmesinde, geri kalanı ise genel şirket ihtiyaçları için kullanılacak.
 
Halka arzda BofA Merrill Lynch, Credit Suisse, J.P. Morgan ve Ünlü Menkul Değerler global koordinatör, Citigroup global talep toplayıcı olarak görev alacak. Yurtiçi talep Garanti Yatırım tarafından toplanacak.
 
Şok Marketler'in ne kadarının halka arz edileceği, arz fiyatı ve yabancı yatırımcılara ayrılan kısım hakkında bilgi vermedi.
 
KAYNAK: REUTERS
ŞOK
KISIKLI MAH. ALEMDAĞ CAD. NO:38 ÜSKÜDAR İSTANBUL
+90 850 2211100
http://www.sokmarket.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x