29 Ekim 2016 günü 3. yaş gününü kutlayan, JLL tarafından yönetilen Ankara’nın çok sevilen ve tercih edilen AVM’si Taurus, Cumhuriyet’in 93. yıldönümüne yakışır bir etkinlikle Ankaralıların karşısına çıkıyor. “Taurus’ta Cumhuriyet Tablosu” defile ve sahne gösterisi 29 Ekim günü saat 18.00’de Taurus’ta Ankaralılarla buluşuyor.

1900’lü yılların başından Cumhuriyet’in kuruluşuna kadarki süre içerisinde, okul günlerinde, cephelere,  kongrelerden zeybek oynanan sahnelere kadar Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının giydiği kıyafetlerin sergileneceği, savaş döneminden kesitlerin şiirlerle anlatılacağı muhteşem defile ve dans gösterisi 29 Ekim günü saat 18.00’de Taurus’ta sahneleniyor.
 
Taurus AVM, 3. yaş gününde, topraklarını ve bağımsızlığını kaybetmek tehlikesiyle karşı karşıya kalan Türk ulusunun kurtuluş savaşında kazandığı destansı zaferini ve egemen bir ulus devlet olarak yaşamına devam etmesini sağlayan Cumhuriyetin 93. Yıldönümünü bir arada kutluyor.
 
Taurus’un adına özel bir yağlı boya tablosu resmedildi!
 
Bir kız çocuğunun gözünden Cumhuriyet’in nasıl kazanıldığını anlatan yağlı boya tablo ayrıca sahnede izleyicilerin beğenisine sunulacak. 
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde verilen ulusal kurtuluş savaşının ve kazanılan zaferden sonra ilan edilen cumhuriyetin değer ve önemini anımsatmak ve vurgulamak üzere, özellikle çocuklar ve gençlere yönelik planlanan sahne gösterisine, Cumhuriyet’in 93.yaşını kutlamak, tüm aziz şehitleri anmak ve hissetmek isteyen tüm Ankaralılar davetlidir. 
 
TRT Radyo ünlü program spikeri Derya KAYA’nın sunumuyla gerçekleşecek bu duygu yüklü gösteri saat 18.00’de Taurus AVM 4.kat etkinlik alanında başlayacak.
 
28-29 Ekim’de gerçekleşecek sirk korteji, bayrak dağıtımı, saksafon/perküsyon dinletileri Cumhuriyet Bayramı ve yaş günü kutlamalarına ayrıca renk katacak.
 

Arkadaşına Gönder

x