Şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir, sömestr tatilinde Türkiye'nin ilk ve tek Matematik Müzesi olan Tales Matematik Müzesi'yle birlikte muhteşem bir sömestra hazırlanıyor.

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir, sömestr tatiline denk gelen 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında çocuklar için muhteşem bir etkinlik düzenliyor. Türkiye'nin ilk ve tek Matematik Müzesi olan Tales Matematik Müzesi eğlenceli aktivitelerle çocukların yanı sıra yetişkinlere de eğlence dolu anlar yaşatacak. 
 
Matematikte sınır tanımayan ve çocukların matematik sevgisini arttıracak bilgi, teknoloji ve inovasyonun buluştuğu yeni nesil tasarım&üretim alanı yaratan interaktif Matematik Müzesi, Palladium zemin kat ana koridora konumlanmış etkinlik alanında gerçekleşecek. Ayrıca tatil süresince farklı atölyelerle, çocuklar eğlenerek öğrenmeye devam edecek. Geometri Atölyesi’nde  kes-yapıştır tekniğiyle geometrik şekilleri öğrenecekler, bu atölyede geometriyi daha çok sevecekler. Sezar Şifre Kodu Atölyesi’nde ise matematiğin geçmişten geleceğe tarihin her anında kullanıldığına şahit olacaklar. Algoritma yeteneğini geliştirme  amaçlı yapılan  atölyede çocuklar, kendi sezar kodunu oluşturacak. Top Piramitler atölyesinde ise  çocuklar birbirinden bağımsız parçaların bir araya gelerek anlamlı bir bütün oluşturduğunu keşfedecek, aynı zamanda parça bütün arasındaki ilişkiyi kavrayarak analitik düşünme yeteneğini geliştirecek ve bu sayede akıl yürütme becerisi kazanacaklar.
 
Creative Kids etkinliği, 4-10 yaş grubu çocukların dokunarak, eğlenerek ve oynayarak öğrenecekleri matematik modülleri ile matematiği soyut olmaktan çıkarıp hayatın içine katıyor. İnteraktif sergi istasyonlarında çocuklar, ivme, hız, el göz koordinasyonu ile matematik ve doğa ilişkisini eğlenerek öğrenecek. 
 
Müze seansları; Her gün 13.00-18.00 saatleri arasında ve her saat başı gerçekleşecek. Etkinlik kayıtları ise,  saat 11.00'da etkinlik alanındaki bankodan yapılacak. 
 
 
 
PALLADIUM ATAŞEHİR ALIŞVERİŞ MERKEZİ
BARBAROS MAHALLESİ, HALK CADDESİ NO:8-B 323 ATAŞEHİR 34746 İSTANBUL
+90 216 6631500
www.palladium.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x