Nestlé Türkiye, Bursa Karacabey’deki fabrikasında bulunan Tasarım Merkezi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerekli koşulları sağlayan şirketlere sunulan Tasarım Merkezi belgesinin sahibi oldu.

Cumhuriyetin ilk sanayi yatırımlarından biri olarak ülkenin ilk çikolata fabrikasını 1927 yılında İstanbul Feriköy’de açan Nestlé, bugün Bursa Karacabey ve Kestel’deki dört fabrikasında yüzde 92 oranında yerel hammadde kullanarak gerçekleştirdiği üretimle ülkeye değer katmaya devam ediyor.
 
Bu yöndeki faaliyetleri kamu kurumlarınca da takdir gören Nestlé, Bursa Karacabey’de 2018 yılında hizmete açılan ve ürün ve paket tasarlama işlevlerine ev sahipliği yapan Tasarım Merkezi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sunulan Tasarım Belgesi’ni almaya hak kazandı.
 
Tasarım Belgesi, bakanlığın özel sektörde tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir yapıya kavuşturulması için ürün veya ürünlerin işlevselliğini artırma, geliştirme, iyileştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetleri artırmak; tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla yayımladığı 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında gerekli şartları karşılayan şirketlere sunuluyor.
 
Oluşturduğu Tasarım Merkezi ile gerekli koşulları sağlayan şirketlerden biri olan Nestlé, belgesini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni” sırasında imza karşılığı teslim aldı.
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr

Arkadaşına Gönder

x