Nestlé, sevkiyat yöntemlerinde ve yük taşıma kapasitelerinde değişiklikler içeren “Taşımada Çevreye Dost Seçimler” projesi ile “2019 Düşük Karbon Kahramanları Ödülü”nün sahibi oldu.

Ortak Değer Yaratma anlayışını iş süreçlerinin bir parçası olarak benimseyen Nestlé, operasyonlarının çevreye etkisini sıfıra indirme hedefi kapsamında beş alt projeden oluşan “Taşımada Çevreye Dost Seçimler” projesini hayata geçirdi. Nestlé Tedarik Zinciri’nin yükleme şekillerinde, güzergahında, araç ve konteynır doluluk oranlarında sürdürülebilirliği hedefleyen proje, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) gerçekleştirilen VI. İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında “2019 Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.
 
Toplamda yaklaşık 300 bin kg daha az karbondioksit salınımı sağlayan 5 ayrı çevresel sürdürülebilirlik projesinden oluşan “Taşımada Çevreye Dost Seçimler” ile Nestlé’nin karbon ayak izinde 21.428 adet ağacın bir senede absorbe edeceği karbondioksit miktarı kadar tasarruf sağlanmış oldu.
 
“Ortak Değer Yaratma kapsamında hedeflerimizden biri operasyonlarımızın etkisini sıfıra indirmek”
Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Direktörü İlkay Kayganacı, ödüllü projeye ilişkin değerlendirmesinde “Nestlé olarak hayat kalitesini artırma ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunma amacıyla faaliyetlerimizi yürütürken, Ortak Değer Yaratma anlayışımız doğrultusunda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz. Operasyonlarımızın çevreye etkisini sıfıra indirmek de bu kapsamdaki hedeflerimizden biri. Bu amaçla Nestlé Tedarik Zinciri olarak bir yandan tüketicilerimize uygun maliyetli ürün sağlamak için operasyonlarımızı optimize ederken diğer yandan son yıllarda daha da hızlanan ve belirginleşen küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin etkilerini minimize etmek, sera gazı salınımımızı azaltmak ve çevreye olumlu katkıda bulunmak misyonuyla çalışıyoruz. Bu çabalarımız ile 2019 yılının Düşük Karbon Kahramanı seçilmekten büyük mutluluk duyduk. Bu süreçte lojistik partnerimiz olarak projelerimizi destekleyen Horoz Lojistik, Ekol Lojistik, Sarp Intermodal ve Ulustrans’a teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.
 
2019 için yeni projeler yolda
Taşımada Çevreye Dost Seçimler projesi kapsamında Nestlé Tedarik Zinciri, özellikle ithalat yüklemelerinde ekolojik tasarımlı yükleme şekline geçti. Karayolu sevkiyat operasyonlarının yönetildiği ithalat yüklemelerinde deniz, deniz-intermodal ve tren-intermodal yükleme şekillerine geçiş yapıldı. Avrupa’nın farklı lokasyonlarından yapılan diğer yüklemeler için 2019 içinde hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler de bulunuyor. 
 
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri
NESTLE
NUROL PLAZA A BLOK KAT: 6 BÜYÜKDERE CADDESİ NO: 255 MASLAK / ŞİŞLİ 34398 İSTANBUL
+90 212 3296000
www.nestle.com.tr

Arkadaşına Gönder

x