Tüm dünyadan 60 kategori ve 430 ürün başvurusunun uluslararası panel jürisi tarafından değerlendirildiği The Private Label Manufacturers Association (PLMA), yarışmasında kazanan Metro Chef Siyah Sarımsak oldu!. “Bitki ve Baharatlar” kategorisinde inovasyon, ambalajdaki yenilik, kalite, lezzet değerlendirmeleri ile birinci seçilen ürün, Taşköprü’nün eşsiz tatlarını barındırıyor.

Dünyada 70’in üzerindeki ülkede kendi markalarını üreten, 4.000’den fazla şirketin üyesi olduğu, The Private Label Manufacturers Association (PLMA), her yıl düzenlediği PLMA yarışmasında Bitki ve Baharatlar kategorisinde Metro Türkiye, Metro Chef marka Siyah Sarımsak’la PLMA 2018 Mükemmelliğe Saygı Ödülü’nü kazandı. Kastamonu Taşköprü’de bulunan ve benzeri olmayan siyah sarımsak özellikle Kore ve Çin’de “uzun yaşamın kaynağı” diye adlandırılıyor. Vitamin ve mineral deposu olan siyah sarımsak antioksidan özelliğiyle insan sağlığına oldukça yararlı.
 
Metro Türkiye, dünyanın en iyi sarımsaklarından biri olabilmesi için ihtiyacı olan sıcaklık, nem, yağmur, rüzgâr ve toprak birleşimi sadece Taşköprü’de bulunan ve bu nedenle benzeri olmayan siyah sarımsağını mağazalarında kendi markası adı altında sunuyor. Metro Chef Siyah Sarımsak, dünyanın en kaliteli ve besin içeriği en zengin sarımsağının üretildiği Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen sarımsakların, 45 ila 60 gün boyunca belirli nem ve ısı altında tutularak kontrollü bir şekilde kurutulmasıyla elde ediliyor. Coğrafi İşaretli Taşköprü sarımsağından elde edilen siyah sarımsak, kraft ambalajlarda bütün bir şekilde, cam kavanozda, püre ve soyulmuş diş olarak satılıyor. Kokusuz olan siyah sarımsak sarımsağın kurutulmasıyla elde ediliyor.
METRO GROUP
KOÇMAN CD. ZİYAL PLAZA B BLOK GÜNEŞLİ İSTANBUL
+90 212 6573052
www.metro-group.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x