Hayata geçirdiği sürdürülebilirlik projeleriyle sektöre ilham veren Metro Türkiye, TÜHİD tarafından bu yıl 18’inci kez düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, “Metro Et ve Balık İzlenebilirliği Projesi” ile UNDP Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine pek çok alanda dünyaya örnek olacak yeni havalimanının ilk fazı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan yeni havalimanında bulunan 7 Simit Sarayı mağazası açılış günü misafirlerini ağırladı.
 
Mağazalarını; AVM’ler, havalimanları, üniversiteler, kamu kurumları, stadyumlar, fuar alanları, hastaneler, akaryakıt, metro ve tren istasyonları, toplu konut alanları ve perakende caddelerinde konumlandırarak farklı müşteri segmentlerine ulaşan Simit Sarayı, Dünyanın en büyük havacılık merkezi olan İstanbul Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda bulunuyor.
 
Geniş ürün yelpazesi ve konforlu mimari konseptiyle; açıldığı ülke ve şehirlerde kısa sürede misafirlerinin beğenisini kazanan Simit Sarayı, Türkiye dahil 25 ülkede keyifli anlara ev sahipliği yapıyor.
 
Açılış törenine katılan Simit Sürdürülebilirliği kurum kültürünün ayrılmaz bir parçası ve iş yapış biçimi olarak ele alan Metro Türkiye’nin bu alanda hayata geçirdiği projeler ödülleri toplamaya devam ediyor. Metro Türkiye, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, tüm tedarik sürecini QR kod etiket sistemiyle kayıt altına alarak et ve balığın yüzde 100 izlenebilirliğini sağladığı “Metro Et ve Balık İzlenebilirliği Projesi” ile UNDP Özel Ödülü’nü kazandı. TÜHİD ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın birlikte belirlediği ödül, UNDP kriterleri çerçevesinde değerlendirildikten sonra Metro Türkiye’ye takdim edildi.
 
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı iş birliği ile bu yıl sekizinci kez UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) jürisinin değerlendirmeleri sonucu verilen ödülün sahibi olan Metro Türkiye, sosyal, ekonomik ve çevresel konularda büyük fark yaratan projelerle daha fazla kişiye dokunarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı amaçlıyor.
 
Ürün izlenebilirliği gıda güvenliğinin önemli koşulları arasında yer alıyor
 
Gıda güvenliğinin önemli koşulları arasında yer alan ürün izlenebilirliği konusunda gerçekleştirdiği başarılı projelerle sektöre örnek olan Metro Türkiye, Et İzlenebilirliği Projesi ile alışveriş yapanlara hayvanın ne zaman doğduğu, hangi çiftlikte yetiştiği, hangi mezbahada kesildiği ve hangi tedarikçi tarafından paketlendiği bilgilerine ulaşma imkanı tanıyor. Balık İzlenebilirliği Projesi ise Metro Türkiye’den alışveriş yapanların balığın hangi denizde yetiştiği, hangi balıkçı tarafından av ve boy yasaklarına uygun olarak avlandığı bilgilerine erişmesini sağlıyor.
 
“Gelecek nesiller de lüfer ve kıvırcık kuzu yiyebilsin”
 
18. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde Metro Türkiye’nin çok anlamlı bir ödül kazandığının altını çizen Gıda Kategori Grup Müdürü Mesut Doğukan, “Metro Türkiye olarak gerçekleştirdiğimiz projelerle her zaman insana ve çevreye dokunmayı, sosyal açıdan fark yaratmayı amaçlıyoruz. Tüm bu amaçlarımızı gerçekleştirmek için kendimizi iyi anlatmamız, iletişime önem vermemiz gerekiyor. Bugün Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın birlikte belirlediği UNDP Özel Ödülü’ne sahip olarak iletişimin en güçlü araçlarımızdan biri olduğunu bir kez daha ortaya koyduk. Gelecek nesiller de lüfer ve kıvırcık kuzu yiyebilsin diye hayata geçirdiğimiz projeyle böyle itibarlı bir ödüle sahip olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, İstanbul Havalimanı’nda yatırımlarının süreceğini belirterek, “Dünyanın en önemli merkezlerine Simit Sarayı Mağazası açıyoruz. Farklı ülkelerde havalimanları başta olmak üzere, transit merkezlerinde mağazalarımız var. Dünyanın yeni havacılık merkezi olmasını beklediğimiz İstanbul Havalimanı’nda da global ölçekte hizmet vereceğiz” dedi. Yeni havalimanının; tüm dünya markalarının mağaza açmak istediği bir yapıda olduğunu belirten Kavukcu, “Havalimanının yeni fazları devreye girdikçe, biz de mağaza sayımızı artıracağız” dedi.
METRO GROUP
KOÇMAN CD. ZİYAL PLAZA B BLOK GÜNEŞLİ İSTANBUL
+90 212 6573052
www.metro-group.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri
METRO GROUP
KOÇMAN CD. ZİYAL PLAZA B BLOK GÜNEŞLİ İSTANBUL
+90 212 6573052
www.metro-group.com.tr

En çok okunan haberler

Arkadaşına Gönder

x