MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin Bitirme Projeleri Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr. Hacı Yakup Öztuna, sergide 10 bölüm içerisinde yer alan 22 anasanat/anabilim dallarından mezun olan öğrencilerin eserlerinin yer aldığını söyledi. MaviBahçe’nin sergi için kendilerine iki sergi salonu ayırdığını belirten Öztuna, “MaviBahçe’deki sergi, mezun olan tasarımcılarımızın eserlerinin geniş kitlelere ulaşmasını sağladı. Z Raporu, hocalarımızın, öğrencilerimizin çabasının bir sonucudur. Bu etkinlik, geleceğin önde gelen sanatçılarının, tasarımcılarının ve eğitmenlerinin yaratıcı yeteneklerini, sanatsal kariyerlerinin bir parçasını sergileme ve kamuyla paylaşma fırsatı sunmaktadır.  Ayrıca, gelecek vaat eden sanatçılara, tasarımcılara projelerini sektöre, ailelerine, arkadaşlarına tanıtma şansı sağlamaktadır. Bu sergi, sanat ve tasarım çalışmalarının çeşitliliğini, farklı becerilerin, yeteneklerin ve tekniklerin geniş yelpazesini yansıtmaktadır” diye konuştu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Serginin Küratörü Mustafa Kula, fakülte tarafından hazırlanan katalogda öğrencilerin iletişim bilgilerinin yer aldığını ifade etti. 
 
SERAMİK MATARADAN, SEYAHAT KİTİNE KADAR BİR ÇOK ESER BU SERGİDE 
 
,MaviBahçe B Blok 1. Kat’taki sergi 30 Temmuz tarihine kadar 10.00 – 22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek. Sergide mezun öğrencilerin ‘el çizimi canlandırma filmi’ , ‘belgesel’ , ‘kurmaca film’ , ‘kurmaca öykü’ , ‘3 boyutlu kolaj’, ‘halı tasarımı’ , ‘Seramik matara ve su kapları’ , ‘Makara üzerine guaş boya ve sürme altın ile boyama’ ,  ‘Kavanoz ambalaj ve kurumsal kimlik elemanları’ , ‘Harita ve seyahat kiti’ , ‘Alsancak kapalı hacim konser mekanlarının akustik özelliklerinin belirlenmesi’ , ‘Tuval üzerine karışık teknik’ , ‘Harold Pinter’ın ‘Git Gel Dolap’ Oyununun Sahne Tasarım Çalışması’ , ‘Bryony Lavery’nin Frozen Adlı Oyunu’ , ‘Döngüsel Zaman ve Bir Örnek Oyun ‘Ay Salıncağı’ konulu eserleri yer alıyor.  
 
MAVİBAHÇE ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ
KARŞIYAKA İZMİR TÜRKİYE
+90 232 6000444
http://www.mavibahce.com.tr/
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x