FLO, yurt dışındaki 50’inci mağazasını Kazakistan’ın başkenti Astana’da hizmete açtı. FLO, büyüme hedefleri doğrultusunda yılsonuna kadar yurt dışındaki hedef pazarlarında 45 yeni mağaza açmayı planlıyor.

FLO Mağazacılık, yurt dışındaki mağazalaşma atağını hız kesmeden sürdürüyor. 2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma vizyonu doğrultusunda yatırımlarına devam eden FLO Mağazacılık, yurt dışındaki 50’inci mağazasını Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Mega Silkway AVM’de hizmete açtı. Sektörü dünya liginde üst sıralara taşımak amacıyla yatırımlarını aralıksız olarak devam eden FLO, yakın coğrafyada bölgesel liderlik hedefliyor.
 
“2017’de yurt dışında 45 yeni mağaza açacağız”
 
FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, şirketin yurt dışında 50 mağazaya ulaşılması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “2017’nin ilk dört ayında yurt dışında 10 yeni mağaza açtık. Böylece yurt dışındaki toplam mağaza sayımız 50’ye yükseldi. Hâlihazırda Kazakistan, Irak, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan, Kosova, Ürdün, Arnavutluk, Kıbrıs ve Libya’daki operasyonlarımız var. Yıl sonuna kadar yurt dışında 45 yeni mağaza daha açacağız ve 15 farklı ülkede faaliyet gösteriyor olacağız. Hedefimiz yakın coğrafyada bölgesel liderlik.” dedi.
 
FLO Mağazacılık Uluslararası Operasyonlar Genel Müdürü Mert Cihangir ise; “Yurt dışı mağazacılık operasyonumuz başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. 2015 yılında ilk mağazamızı açtık ve kısa sürede 50 mağazaya ulaştık. Şu anda yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağladığımız, yılda 2,5 milyon çiftten fazla ayakkabı sattığımız ve yılda 8 milyon kişiyi mağazalarımızda ağırladığımız bir operasyonu yürütüyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz markalarımızı bu ülkelerde milyonlarca kişiye ulaştırırken, 200 milyon TL’ye ulaşan ihracat ciromuzla ülke ekonomisine de katkı sağlıyoruz.” dedi.
 
FLO
TAŞOCAĞI CD. NO:24 BAĞCILAR 34217 İSTANBUL
+90 212 4462288
www.flo.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x