Ayakkabı sektörünün lider markası FLO, Ocak 2017’de yurtiçinde ve yurtdışında açtığı 7 mağaza ile toplam mağaza sayısını 398’e yükselti.

 FLO, yurtiçinde ve yurtdışında açtığı yeni mağazalarla büyümeye devam ediyor. Büyüme hedefleri doğrultusunda yurtiçinde ve yakın coğrafyada hız kesmeden yatırımlarını sürdüren FLO, Ocak ayında 4’ü yurtiçinde, 3’ü yurtdışında olmak üzere toplam 7 mağazasını hizmete açtı.
 
Türk ayakkabı sektörünü dünya üretim liginde üst sıralara taşıma hedefiyle hiç durmadan yatırımlarına devam edeceklerini belirten FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “2017’ye hızlı başladık ve yatırımlarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Mağazacılık için hedeflediğimiz rakamlara ulaşmak için yeni mağaza açılışlarımıza devam edeceğiz. Hâlihazırda yurtiçinde 355, yurtdışında ise 43 olmak üzere toplam 398 mağazamız bulunuyor. Yılsonuna kadar 40 yurtiçinde ve 45 yurtdışında olmak üzere toplam 85 FLO mağazası açacağız” dedi.
 
“Yıl sonuna kadar 2 bine yakın yeni istihdam sağlayacağız”
 
Övünç, sözlerine şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör ortalamalarının üzerinde büyüyeceğimizi öngörüyoruz. Stratejimizi; Türkiye’de sektörel liderliğimizi devam ettirirken, yurtdışında yakın coğrafyada bölgesel liderlik ve Avrupa’da ise Reno ve Lumberjack markalarımızla büyüme üzerine kurduk. Ayrıca 2017 yılı için en önemli hedeflerimizden biri de istihdam sayımızı arttırmak olacak. Yılsonuna kadar ortalama 2 bine yakın yeni işe alımla çalışan sayımızın yaklaşık 9 bin kişiye ulaşmasını planlıyoruz.”
 
“Ocak 2017’de 7 mağaza açtı”
 
FLO, Ocak ayında yurtiçinde; Ankara YDA Park, İstanbul Kartal Cevizli ve Bayrampaşa Beşyüzevler ile İzmir Balçova mağazalarını yurtdışında ise Kıbrıs Girne Park, Libya FLO Gergarahs ve Kazakistan Aktau TRK Mall mağazalarını açtı.
FLO
TAŞOCAĞI CD. NO:24 BAĞCILAR 34217 İSTANBUL
+90 212 4462288
www.flo.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x