FLO Mağazacılık’ın yurtiçi ve yurtdışı tüm mağaza ve Genel Müdürlük yöneticileri “Gelecek Biziz” temasıyla Antalya’da bir araya geldi. Katılımcılar, FLO’nun 2017 ve gelecek dönem hedef ve stratejilerini konuştular.

Türkiye’nin en büyük ayakkabı mağazalar zinciri FLO Mağazacılık yöneticileri, 13-15 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılan vizyon toplantısında bir araya geldi.
 
Gelecek Biziz” teması ile gerçekleştirilen toplantıda, şirketin 2016 yılı performansı, 2017 yılı hedefleri, trend ve koleksiyonları ile birlikte gelecek dönem büyüme stratejisi bütün detayları ile ele alındı. Katılımcılar, etkinlik boyunca yapılan atölye çalışmaları ve yarışmalarda eğlenceli anlar yaşadı. Özellikle ritm atölyesi en çok keyif alınan bölüm oldu. Atölye çalışması sırasında FLO Mağazacılık’ın yöneticilerinden oluşan orkestra, perküsyon enstrümanları ile birlikte sahne aldı ve ortaya çok keyifli görüntüler çıktı. Yapılan aktivitelerde başarılı olan çalışanlar ödüllendirildi. Öte yandan sanatçı Ferhat Göçer de etkinlikte bir konser verdi.
 
Kurucu Ahmet Ziylan dürüstlük, cesaret ve girişimciliğin önemini anlattı
 
Etkinlik kapsamında FLO Mağazacılık’ın kurucusu Ahmet Ziylan’a bir sürpriz hazırlandı ve kendi hayat hikâyesini anlatan bir film yayınlandı. Duygu dolu anların yaşandığı filmin ardından “Dün, Bugün, Yarın: Nereden Nereye” başlığıyla bir konuşma yapan FLO Mağazacılık’ın Kurucusu Ahmet Ziylan, Gaziantep’te 50 metrekarelik ufak bir atölyede temelleri atılan ve bugün dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen FLO Mağazacılık’ın kuruluş ve büyüme hikâyesini anlattı. Özellikle genç çalışanlara tavsiyelerde bulunan Ahmet Ziylan, müşterilerine her koşulda verdiği değerin altını çizerek, şahsen en çok önemsediği dürüstlük, cesaret ve girişimcilik gibi değerlere vurgu yaptı.
 
İş hayatına atıldığı ilk günden itibaren girişimci bir ruhla hareket ettiğini ifade eden Ahmet Ziylan, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gücüne her zaman inandıklarını belirterek, “Ülkemizin genç nüfus yapısı, birçok alanda küresel üretim merkezi olma hedefi ve çok uluslu şirketler için bir cazibe merkezi konumunda olması bizleri her zaman teşvik etti. Bu doğrultuda işimizi layıkıyla yaparak büyütmeye gayret ettik” dedi.
 
“2016’da 449 mağazaya ulaştık”
 
Toplantı kapsamın bir sunum yapan ve şirketin 2016 yılı performansı, 2017 yılı beklentileri ve gelecek dönem hedeflerini anlatan FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, 2016 yılında toplam 449 mağazaya ulaştıklarını belirterek, “Yeni FLO konseptini hayata geçirdik ve yurtiçinde 45 mağaza açtık. Rahat ve sportif yaşam tarzını yansıtan “sneaker” grubunda, dünyaca ünlü markaları bir arada sunmak üzere yaratılan ve ödüllü bir projemiz olan Sport in Street konseptini geliştirdik ve Sport in Street konsepti ile 30 mağaza açtık. Bu gelişmelere ek olarak yurtdışında büyümemizi sürdürdük ve 8 farklı ülkede 38 yeni FLO mağazası açtık” dedi.
 
“Çalışan sayımız 7 binin üzerine çıktı”
 
FLO’nun kendi sektöründe en yüksek toplam pazar payına ve en yüksek satış kanalı marka payına sahip olduğunun altını çizen Övünç, “2016 yılında Avrupa'nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno'yu bünyesinde barındıran Alman HR Grubu satın alarak, bu alanda Avrupa’nın da önde gelen gruplarından biri olmayı başardık. Şanlıurfa’da 2012 yılında 15 milyon TL yatırım ile kurduğumuz ayakkabı fabrikamıza yönelik yatırımlarımıza 2016 yılında devam ettik. İstihdam oranımızda artış devam etti ve 2.000 kişiye yakın yeni işe alımla 2016 yılı sonunda FLO Mağazacılık olarak toplam istihdam sayımız 7 binin üzerine yükseldi” dedi.
 
“Hız kesmeden yatırımlara devam ediyoruz”
 
Hız kesmeden, 2017 yılında da emin adımlarla büyümeye devam ettiklerini vurgulayan FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “Üretimden mağazacılığa her alanda büyümemize devam ediyoruz ve her geçen yıl pazar payımızı artırıyoruz. FLO ve alt markalarımız ile Türkiye’nin 81 ilinde müşterilerimiz ile buluşmayı sürdürüyoruz. Yılsonu itibariyle ciromuzu bir önceki yıla kıyasla yüzde 37 oranında arttırmayı planlıyoruz. Ayrıca 100 Milyon TL yatırım yapacağız. Bu doğrultuda yurtiçinde ve yurtdışındaki yatırımlarımız ile 110 yeni mağaza daha açmak istiyoruz. Yeni açılacak mağazalarımız ile birlikte 1.100 kişilik yeni istihdam yaratma hedefimiz var” dedi.
 
“2017’de yurtdışında 40 yeni mağaza açacağız”
 
Özellikle teknolojide yaşanan yenilikler nedeniyle dünyada iş yapış biçiminin hızla değiştiğini vurgulayan Övünç, şöyle konuştu: “Yurtdışı mağazacılık operasyonumuz başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Bu anlamda bölgesel liderliğe geçiş için gerekli adımları atmayı sürdürüyoruz. Hâlihazırda Kazakistan, Irak, Gürcistan, İran, Suudi Arabistan, Kosova, Ürdün, Azerbaycan, Arnavutluk, Kıbrıs, Tunus, Kırgızistan ve Lübnan’daki operasyonlarımız var. 2017 yılında yurtdışındaki hedef pazarlarımızda 40 yeni mağaza açmayı planlıyoruz” dedi.
 
FLO
TAŞOCAĞI CD. NO:24 BAĞCILAR 34217 İSTANBUL
+90 212 4462288
www.flo.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x