Espark, 17 – 25 Aralık tarihleri arasında “Yenilebilir Heykeller ” sergi ve atölye çalışmaları kapsamında, çok şeker bir sergiye ve çok renkli atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

“Yenilebilir Heykeller Sergi” açılışına özel TAFED Türkiye Aşçılar Milli Takımı, 18 Aralık Pazar günü saat 14:00’da Espark Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerle bir araya geldiler. Şeker hamurundan heykeller ve çiçek modelleme gösterisi büyük ilgi gördü. Ardından çocuklarla pancake pasta yapım atölyesi miniklerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
 
Yenilebilir Heykeller Sergisinde; Dünya’nın en önemli aşçılık yarışması olan İKA Erfurt Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na katılan ve 28 kategoride 17 Altın, 10 Gümüş ve 1 Bronz madalya kazanan TAFED Türkiye Aşçılar Milli Takımı’nın oluşturdukları heykeller yer alıyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu Milli Takım Pasta Şefleri yenilebilir sanat olarak adlandırılan şeker hamurundan yaptıkları en küçüğü 60 cm yüksekliğindeki heykeller arasında Albert Einstein, Ludwig van Beethoven’ı,  Angela Merkel, Bob Marley gibi ünlü isimlerin birer heykelleri de yer alarak Espark Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.  

24 – 25 Aralık tarihlerinde serginin yanı sıra gerçekleştirilecek çok renkli atölye çalışmalarına 7’den 77’ye herkes katılım gösterebilecek. Kontenjanlarla sınırlı atölyelerde  “Çiçek Modelleme, Pancake Pasta Yapım, Noel Baba Model Çalışması, Animasyon Hayvan Modelleme, Mini Pasta Yapım ve Cupcake Süslemelerine yer verilecek.
 
Çocuklara olduğu kadar yetişkin ziyaretçilere de eğlenceli saatler yaşatacak olan “Yenilebilir Heykeller Sergisi ve Atölye Çalışmaları”, 25 Aralık tarihine kadar açık kalacak olan sergiyi ilgi duyan herkes ESPARK’ta ziyaret edebilecek.
 
TAFED Türkiye Aşçılar Milli Takımı Kadrosu ve Olimpiyat Madalyaları aşağıdaki gibidir;
 
Emrah Köksal SEZGİN - Takım Direktörü - 1 Altın 1 Gümüş 1 Bronz
Duygu Tuğcu - Takım Kaptanı - 1 Altın 2 Gümüş
Tuba Geçkil - 3 Altın 1 Gümüş
Pınar Aran - 3 Altın
Özlem Ekşi - 2 Altın
Tuğba Yavaşça - 1 Altın - 2 Gümüş
Betül Çelebi - 1 Altın - 2 Gümüş
Neslihan Menteş - 1 Altın - 1 Gümüş
İnci Orfanlı Erol - 1 Altın
Mümin Durutlu / Tuba Geçkil - 1 Altın
Ahu Sezgin / Tuğba Yavaşça - 1 Altın
Eser İden - 1 Altın
Barış Ondaş - 1 Gümüş
 

 

Arkadaşına Gönder

x