Altunbilekler; yönetim kurulu, departman yöneticileri, bölge müdürleri ve mağaza müdürleri ile 2018 yılı 1. yarıyıl performans değerlendirmesi paylaşıldı.

Ankara’da gıda perakendesi sektöründe 34 yıldır faaliyet gösteren Altunbilekler, 2018 yılı birinci yarıyıl iş sonuçlarını değerlendirmek üzere Departman Yöneticileri, Bölge Müdürleri ve Mağaza Müdürlerinden oluşan 110 kişilik ekibi ile 29 Ağustos 2018 Çarşamba günü Hilton Garden Inn Convention Center’da bir araya geldi.
 
Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “Altunbilekler’in Ankara’da, çalışanları ile fark yaratan bir marka olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek başladığı açılış konuşmasında, 2018 yılının başında da belirttiğimiz gibi mağaza sayısı ile büyümek yerine mevcut mağazalarımızı yenilemeye, kaliteli hizmete ve verimliliğe odaklanarak değişen müşteri taleplerine cevap vermeyi tercih ettiklerini vurguladı. “Sektörde; iş ortağı olarak gördüğümüz tedarikçi firmalarımız, üreticilerimiz, müşterilerilerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte bir bütünü oluşturuyoruz. Başarımızın arkasında da bu bütüne sahip çıkmak ve birlikte hareket etmek var” diye ifade eden Altunbilek, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sürece de değinerek “ülke ve perakendeciler olarak zor bir süreçten geçildiğini, bu sürecin de verimli çalışarak aşılacağını ve 2018 yılının olumlu kapanacağını” ifade etti.
 
 
Pamir Danışmanlık Kurucusu Tahsin Pamir’in “Kriz Dönemlerinde Müşteri Davranışları ve Perakendecilere Etkisi” başlıklı sunumuyla, Perakenciler ve Kriz Stratejileri, Cumhuriyet döneminden günümüze Türkiye ekonomisinin büyüme oranlarını ve yaşadığımız ekonomik krizleri paylaştı. İyi perakendeciliğin ilkelerini paylaşan Pamir, 2018 yılının zor bir yıl olduğunu ve bu dönemde şirketlerin gelirlerini, giderlerini, kayıp-kaçak oranlarını ve maliyetlerini daha ayrıntılı ele alarak verimli bir çalışma yapması gerektiğini, her yöneticinin sonuç odaklı olması gerektiğini belirtti.
 
2018 yılının 1. Yarıyıl iş sonuçlarının paylaşıldığı toplantı içeriğinde perakende gündemi enine boyuna değerlendirilirken, paylaşılan sektör analizleri tüm katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.
 
Satınalma ve Pazarlama Direktörü Ahmet Mayuk ve Satış ve Operasyon Direktörü Mehmet Ali Oğuz’un da faaliyet alanları ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdikleri toplantıda, 2018 yılı 1.yarıyıl pazar bilgisi, şirketin faaliyet sonuçları ile 350.000’i aşan Altunbilekler İYİ KARTlı müşterisinin kartlı alışverişleri, İYİ KART’la gerçekleştirilen kampanya sonuçları ile ilgili pek çok veri katılımcılarla paylaşıldı.
 
2018 yılında da “Daha İyisi İçin”
 
2018 yılının fırsat yılı olarak tanımlandığı toplantıda; yapılan işlerde hep daha iyisi için çalışıldığı ifade edildi. İnsan Kaynakları stratejisinden Satın Alma, Satış, Pazarlama stratejilerine kadar oluşturulan tüm planlar detaylı olarak katılımcılara anlatıldı.
 
 
“Dünya’nın En Mutlu İnsanı Erkan Demir” ile Kişisel İnovasyon Semineri toplantıya heyecan kattı.
 
Kişisel gelişim uzmanlarının seminerleri ile renklenen  değerlendirme toplantılarının bu seferki  konuğu  “Dünya’nın En Mutlu İnsanı Erkan Demir” di. Mutlu insan olmanın ipuçlarını vermekle başlayan seminerde, tüm katılımcıların eşlik ettiği farklı oyunlar ile kişisel motivasyon unsurları ve bu motivasyonun inovasyona dönüşmesi süreci hakkında eğlenceli ve öğretici dakikalar yaşandı. Mutlu olmanın aslında zorluklarla başa çıkabilmenin bir sonucu olduğu, bu sebeple başarısızlık ve zorlukların insanı yıldırmak yerine motive etmesi gerektiğine dair pek çok ipucunu katılımcılarla paylaşan Demir’e Altunbilekler İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek teşekkür ederken kendisine katılımları için çiçek vererek teşekkür etti.
 
Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanlığını da yürüten, Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ALTUNBİLEK, kapanış konuşmasında, 2018 yılı 1. yarıyıl sonuçlarındaki başarının tecrübeli ve güçlü ekiple gerçekleştirdiklerini ve bu başarılı ekibin, yılın 2. yarısı içinde hedeflerini başaracak güçte ve donanımda olduğunu vurgulayarak tüm ekibe teşekkür etti.
 
Toplantı, tüm katılımcılar ile çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
 
ALTUNBİLEKLER
İSTANBUL YOLU 26.KM BAYRAKTAR CD. NO:18 SARAYKÖY KAZAN ANKARA
+90 312 8154784
www.altunbilekler.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x