Altunbilekler’in kadın iş gücüne verdiği değer doğrultusunda imza attığı projelere bir yenisi daha eklendi.

Ankara Kazan’da yer alan Genel Müdürlük binasında bebekli kadın çalışanların hijyenik bir ortamda rahatlıkla kullanabilecekleri Süt Sağma Odası hayata geçirildi. Artık hem doğum izninden dönen çalışan annelerin hem misafir olarak gelen annelerin kullanabileceği oda, çalışanlarca büyük memnuniyetle karşılandı. Daha önce de kadın çalışanlara yönelik birçok pozitif atılımda bulunan Altunbilekler, iş yerlerinde süt sağma odalarının bir toplantı odası kadar zorunlu olduğu bilincini ortaya koymuş oldu. 
Anne-bebek sağlığı için temiz bir ortamda ihtiyaçlarını karşılayacak kadın çalışanların iş hayatında sürekliliğine destek olduklarını belirten Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek: “30 yılı aşkın süredir perakende sektöründe kadın istihdamına öncülük ediyoruz. Çalışanlarımızın %40’ını kadınlar oluşturuyor ve bu rakam her geçen gün artıyor. Onların iş gücüne sürekli olarak katılmaları ve iş hayatında motivasyonlarının artması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Çünkü kadın elinin değdiği her alanda başarı kaçınılmaz oluyor.”  diye ekledi.
 
Yönetimin Cinsiyeti Olmaz Diyen Altunbilekler Kadın İstihdamında Lider
 
Kadın çalışan farkındalığıyla ön plana çıkan Altunbilekler, Kasım 2016’da kurduğu “Yönetimin Cinsiyeti Olmaz Platformu” ile kadın yöneticileri mesleki ve kişisel olarak destekliyor. Tüm farklılıkların zenginlik olduğuna inanan platform cinsiyet, kuşak ya da engelli-engelsiz ayrımı olmadan tutku ve azme sahip herkese kucak açıyor. 
Yüksek kadın yönetici oranıyla da dikkat çeken Altunbilekler, kadın istihdamına yaptığı katkılar dolayısıyla 2017 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR tarafından layık görüldüğü ödülle bu alanda perakende sektörü lideri olarak çalışmalarında rol model bir duruş sergiliyor.
 
ALTUNBİLEKLER
İSTANBUL YOLU 26.KM BAYRAKTAR CD. NO:18 SARAYKÖY KAZAN ANKARA
+90 312 8154784
www.altunbilekler.com.tr
Perakende TV
Firma Haberleri

Arkadaşına Gönder

x